Країни G7 обговорюють можливість повної заборони експорту товарів до Росії — Bloomberg

Поділитися
Виключення можуть зробити для медикаментів та продуктів харчування.

Деякі з ключових союзників України, включаючи США, розглядають питання прямої заборони на більшість експорту до Росії для посилення економічного тиску на країну та її лідера Владіміра Путіна, пише Bloomberg.

Із посиланням на джерела видання зазначає, що цю ідею активно обговорюють в G7 напередодні саміту лідерів у Японії в травні для залучення  країн-членів Європейського Союзу до санкцій. Однак пропозиція ще може трансформуватись.

Зокрема дипломати обговорюють зупинку будь-якого експорту за низкою винятків. При цьому що сьогодні в Росію можна продавати все, що не заборонено.

«Якщо лідери G-7 підтримають цей крок на саміті, тоді доведеться узгодити саме те, що не входитиме до переліку, зокрема ліки та сільськогосподарська продукція, включаючи продукти харчування, ймовірно, можна буде експортувати», - зазначає видання із посиланням на ознайомлене джерело.

Однак існують потенційно серйозні перешкоди для впровадження цього плану. Щоб набути чинності в ЄС, нові критерії мають бути прийняті всіма членами, а це спровокує гостру дискусію з огляду на ймовірну негативну реакцію компаній, які все ще експортують товари до Росії, а також ризик помсти з боку Москви.

Якщо буде запроваджено майже повне ембарго на експорт, значна частина решти торгових потоків із цих країн із Росією зникне. Водночас представник Ради національної безпеки США відмовився коментувати перспективи такого кроку.

Наразі санкції майже вдвічі зменшили об’єми експорту з ЄС і G-7 до Росії, обмеживши все, від електроніки до предметів розкоші. За даними женевського Trade Data Monitor, до РФ все ще експортують товари з Європи, США, Канади та Японії на 66 мільярдів доларів. Члени G7 стурбовані, що це приносить занадто багато користі для російської економіки, особливо на фоні того, що Москва знаходить нові способи обійти санкції, щоб ввозити товари через треті країни.

Водночас майже повна заборона на експорт до Росії може ще більше зблизити Москву з Пекіном у пошуках альтернативи товарам, які потрапили під санкції.

Хоча Москва перестала публікувати дані про імпорт, але кілька міжнародних спостерігачів і урядів відстежують їх експорт до Росії та митні дані. Так, Німеччина, Італія та Польща залишаються трійкою найбільших європейських експортерів товарів до Росії, свідчать дані Trade Data Monitor. У G7 найбільше можуть постраждати виробники немедичних та несільськогосподарських продуктів, як автомобілі, шоколад, пиво, взуття, квіти та косметика.

При цьому навіть з існуючими обмеженнями Росія встигла імпортувати через треті країни частину санкційних компонентів США та Європи. Це викликає підвищену увагу G7 та ЄС до боротьби з обходом санкцій, особливо посилення моніторингу так званих товарів подвійного використання, які можуть служити як у військових, так і цивільних цілях.

Натомість європейські країни досі прагнуть експортувати з Росії деякі товари, зокрема паладій, мідь, залізо та нікель.

«Посилення зусиль щодо обмеження економічного впливу Путіна, ймовірно, стане ключовим пунктом саміту G7. Очікується, що лідери також досягнуть прогресу в механізмі відстеження російських алмазів через кордони, що врешті-решт прокладе шлях для обмежень на торгівлю», - зазначає Bloomberg.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі