Кожен третій українець у 2015 році опиниться за межею бідності

Поділитися
Кожен третій українець у 2015 році опиниться за межею бідності Україна роками не вирішувала проблему бідності © Андрій Товстиженко, DT.UA
Україна підійшла до нинішнього рівня бідності не через війну, а через політику минулих років, переконана академік Лібанова.

Автори національної доповіді "Цілі розвитку тисячоліття України: 2000-2015 рр." очікують зростання рівня бідності в Україні в 2015 році до 33%.

"У 2015 році зростання рівня бідності до 33% проти цільового орієнтиру 7%", - говориться в доповіді, представленій в ході круглого столу "Прогрес на шляху досягнення цілей розвитку тисячоліття" в Києві.

У тексті зазначається, що тривалий час в Україні спостерігалося поступове зменшення частки бідних, проте в даний час очікується, що цей показник буде повернутий до значення попередніх років.

Відповідно до рівня фактичного прожиткового мінімуму, рівень бідності зменшився з 71,2% у 2000 р. до 22,1% у 2013 р.

Як зазначила директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. Птухи академік Елла Лібанова, говорячи про причини сплеску бідності, Україна підійшла до цього рівня не тільки через війну на сході.

"Ми б все одно отримали сплеск бідності. Не можна все списувати на війну. Ми до цієї кризи підійшли не через війну. Ми до цієї кризи підійшли в попередні роки", - сказала Лібанова.

Вона також зазначила, що в останні роки соціальні пільги, які надаються вразливим верствам населення, "виконують будь-які завдання, але не завдання зниження бідності".

Перший проект національної доповіді підготовлений Програмою розвитку ООН в Україні спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М. Птухи НАН України та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

За даними дослідження TNS MMI за перший квартал 2015 року, 65% вважають, що їх матеріальний стан погіршився за останній рік. "Якщо порівняти березень 2014 року та березень 2015 року, то українці стали економити буквально на всьому: починаючи від відпустки і закінчуючи продуктами харчування. Як би там не було, комунальні послуги/оренда житла, ліки та їжа поки залишаються статтями витрат, на яких економлять найменше", - відзначають дослідники TNS.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі