Переважна більшість українців (54%) підтримує продовження ринкових реформ заради подолання соціально-економічної кризи в країні. Перехід до планової економіки в якості панацеї назвали 20% опитаних.
Трохи більше третини українців (36%) готові терпіти подальше зниження рівня власного життя заради кінцевого успіху реформ (з них 8% готові терпіти, скільки потрібно, а 28% – не більше року). Натомість, кожен третій (33%) не може терпіти далі, бо його матеріальне становище нестерпне вже зараз, а кожен четвертий (25%) – бо не вірить в успіх реформ.
За останні півроку кількість тих, хто готовий терпіти труднощі заради здійснення реформ зменшилася на 8%, натомість кількість тих, хто терпіти не готовий зросла на 11%.
Найважливішою реформою для українців є антикорупційна – так вважають 65%. Також у списку пріоритетних реформ респонденти часто згадували реформу органів правопорядку (58%), пенсійну реформу та реформу системи соціального захисту (40%) і реформу сфери охорони здоров'я (36%).
Згідно з опитуванням КМІС у березні 2013 року, 52% українців вважали, що "жити важко, але можна терпіти", 35% - що "терпіти нинішнє становище вже неможливо", а 7,5% були упевнені, що "все йде непогано і можна жити".
Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року. Було опитано 2011 респондентів, за винятком АР Крим і окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищувала 2,3%.