Кожен четвертий українець хоче "розкуркулити" олігархів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кожен четвертий українець хоче 26% українців хочуть відібрати власність у олігархів
А кожен десятий виступає за жорстку демонополізацію у всіх сферах, де олігархи є монополістами.

90% українців вважають, що олігархи продовжують залишатися впливовою політичною й економічною силою в країні.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного за замовленням ZN.UA Київським міжнародним інститутом соціології.

Тільки 2,2% не згодні з цим, а 7% - не можуть відповісти на питання щодо впливовості олігархів.

Якщо говорити про тих, хто безмірно багатий, має кероване представництво у владі і впливові ЗМІ під пальцями, то - так, ці люди дійсно зберегли серйозне політичне, а деякі і економічний вплив у постмайданній Україні. Якщо взяти тільки парламентський зріз, то бійців Ахметова у новому законодавчому органі ZN.UA нарахував 28, Коломойського - 25 (плюс "боковичок" імені Хомутинника), Порошенко - 23 (плюс штук 100 попутників) і Фірташа-Льовочкіна - 42 (без урахування еремеевского сателіта).

Позбувшись від Януковича, багато олігархів сподівалися збирати багатий, як в старі-добрі часи, урожай. Але з'явилася інша загроза - 26,3% українців вважають, що "необхідно націоналізувати всю власність, яка належить олігархам". Це найпоширеніша відповідь на питання: "Як на вашу думку слід вчинити з власністю олігархів?".

Найвищий відсоток настроїв "все відібрати" соціологи КМІС зафіксували в Закарпатській області (40%) та пролетарське Запоріжжя (25%). Не сильно відстають і опитані на Донеччині - 32,3%. Найменш прихильників подібних настроїв в Харківській області - 20%.

28% українців не хочуть нікого "стратити" і готові задовольнятися ампутацією "тільки незаконно придбаної власності".

Не особливою популярністю користується схема заміни націоналізації доплатою в бюджет різниці між покупною і ринковою вартістю об'єкта". "За" - лише 9% громадян.

На піввідсотка менше вважають справедливим пропозицію Коломойського: "Націоналізувати ті об'єкти, в яких буде виявлена прихована частка екс-президента В. Януковича". Найбільше цей варіант набрав голосів у Донецькій області - 16,6%. Найменше - у Закарпатській - 0,5%.

3% співгромадян вважають, що "переділи власності послаблюють країну - повинна бути проведена амністія тіньового капіталу". Варіант "тут у всьому вони зізналися, повинились, розридалися" - влаштовує тільки 0,7% жителів центральної України, і, з якоїсь дивної причини, аж 9,3% запорожців. Варіант досить цивілізований, але відсутність довіри олігархів до влади і народу до олігархів - все ще нереалізований.

Країна, яка сформувала в парламенті, за словами президента, "конституційно-проєвропейську більшість", не збирається переймати європейські підходи у ставленні до власності. Варіант відповіді "держава повинна поважати приватну власність і забезпечити механізм її захисту у малому, середньому і великому бізнесі" отримав лише 2% (!). Від нулів у Миколаєві та Луганську до 3,7% - у Дніпропетровській області.

Майже 11% українців вважають, що "держава повинна провести жорстку демонополізацію у всіх сферах, де олігархи є монополістами". На подив сучасними виявилися жителі звільнених територій Луганської області - ідею підтримали майже 30%. 21% харків'ян і 18% - одеситів, мабутьі, здогадуються, що руйнування монополій знищить сам інститут олігархократії, створивши конкурентне середовище в телевізійному, газорозподільному, портовому, перевізному, залізорудній, банківському та ряді інших секторів.

Дослідження "Думки і погляди населення України: Грудень 2014 року" проводилося за замовленням ZN.ua Київським міжнародним інститутом соціології 4-19 грудня 2014 року. У ході дослідження було проведено 3035 інтерв'ю з дорослими жителями України, які проживають у 179 населених пунктах України. Статистична похибка вибірки не перевищує 1,8%.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, яка контролюється українською владою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі