Кожара пояснив у США, чому Україні необхідна співпраця з Митним союзом

Поділитися
Кожара пояснив у США, чому Україні необхідна співпраця з Митним союзом Леонід Кожара © getthebigpicture.net
Україна звернулася за наданням статусу спостерігача у Митному союзі. Ця пропозиція нині розглядається, і Україна сподівається на "позитивний результат".

Для України важливо отримати найбільш сприятливий режим торгівлі з ключовими торговельними партнерами, зокрема Митним союзом Росії, Білорусі і Казахстану - про це заявив глава українського МЗС Леонід Кожара на слуханнях у Гельсінській комісії США.

"Росія та Митний союз в цілому є ключовими торгівельними партнерами України. Хіба Україна не повинна хотіти сприятливого режиму торгівлі з Митним союзом? Звичайно, має. Ось тільки два приклади: Європейська асоціація вільної торгівлі, яка об'єднує чотири багаті європейські країни (Ісландія, Норвегія, Швейцарія і Ліхтенштейн) провела вже вісім раундів переговорів про зону вільної торгівлі з Митним союзом. Те саме робить зараз Нова Зеландія", - сказав міністр.

Він зазначив, що Україна звернулася за наданням статусу спостерігача у Митному союзі. Ця пропозиція нині розглядається, і Україна сподівається на позитивний результат", - додав Кожара.

"Очевидно, що жодна країна не може змінити своє географічне положення. Це означає, що для України немає інших варіантів, окрім як прагнути до збереження добросусідських і партнерських відносин з Росією", - підкреслив глава МЗС.

У свою чергу, коментуючи журналістам висловлену позицію, міністр зазначив, що співпраця України з МС дуже важлива, оскільки Митний союз - це більше 40% українського зовнішнього товарообігу. Таким чином Україна буде шукати модальності своєї співпраці з Митним союзом, які б не суперечили зобов'язанням держави перед іншими організаціями, зокрема, Світовою організацією торгівлі та Європейським Союзом.

Нагадаємо, в кінці травня Україна планує отримати в Митному союзі статус спостерігача з правом дорадчого голосу. В українському уряді розраховують, що участь країни у роботі органів МС дозволить уникнути прийняття рішень, що завдають шкоди національним інтересам. У той же час, російська сторона наполягає, що зацікавлена лише в повноцінній участі України в МС.

Віце-прем'єр-міністр, керівник робочої групи зі співпраці з МС Юрій Бойко в інтерв'ю DT.UA стверджував раніше, що на сьогоднішній день Україна не має статусу спостерігача в Митному союзі, оскільки ця організація раніше не передбачала подібні формати співпраці. !zn

Читайте також:

Путін заявив, що відмова України від МС загрожує їй деіндустріалізацією

Єврокомісар Фюле вказав Києву на невирішені питання, що потребують уваги

Зустріч Януковича з лідерами країн Митного союзу запланована 28-29 травня в Астані

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі