Корпоратизацію державних шахт відклали на 2014 рік

Поділитися
Уряд переніс терміни перетворення вугільних підприємств на акціонерні товариства, відклавши початок корпоратизації на рік.

Кабінет міністрів України відмовився від початку корпоратизації вуглевидобувних держпідприємств в 2013 році, перенісши його на 2014 рік.

Відповідне рішення закріплено розпорядженням Кабміну №198 від 1 квітня 2013 року. Документом вносяться зміни до розпорядження №728 від 19 вересня 2012 року, яким передбачалося почати до 2014 року корпоратизацію десяти вугільних підприємств.

Серед них "Артемвугілля", "Орджонікідзевугілля", "Сніжнеантрацит", "Макіїввугілля", "Донецька вугільна енергетична компанія", "Красноармійськвугілля", "Дзержинськвугілля" (всі - Донецька область), "Донбасантрацит" і "Луганськвугілля" (обидва - Луганська область), а також "Волиньвугілля".

Початок корпоратизації ще семи вугільних підприємств ще у вересні минулого року було заплановано на 2014 рік, цей термін збережений і в оновленому розпорядженні. Ця сімка складається з держпідприємств "Вугільна компанія "Краснолиманська", "Шахтоуправління "Південнодонбаське №1", "Торезантрацит", "Шахтарськантрацит", "Селідоввугілля" (всі - Донецька область), "Первомайськвугілля" (всі - Луганська область) і "Львіввугілля".

Як повідомлялося, у травні 2012 року президент України підписав закон про особливості приватизації державного майна вугледобувних підприємств. Згідно з ним, приватизації підлягають цілісні майнові комплекси вуглевидобувних підприємств, шахт, шахтоуправлінь і вугільних розрізів, а також частка держави у статутних капіталах вуглевидобувних товариств.

Приватизація вуглевидобувних підприємств буде здійснюватися шляхом продажу на аукціонах або інвестиційних конкурсах, а також іншими способами, передбаченими приватизаційним законодавством.

Кабмін у лютому 2012 року затвердив перелік вугільних шахт, які можуть надаватися у концесію, внісши до нього понад 95% об'єктів вуглевидобутку, що перебувають у держвласності (більше 85 шахт і шахтоуправлінь).

Вуглевидобувні підприємства України в 2012 році збільшили видобуток рядового вугілля на 4,8% - до 85,76 млн тонн, однак серед держпідприємств, що входять у сферу управління Міненерговугілля, видобуток впав на 35,3% - до 24,88 млн тонн. Настільки значне падіння видобутку вугілля державними шахтами обумовлено, у першу чергу, переданням в концесію приватному енергохолдингу "ДТЕК" в кінці 2011 року цілісних майнових комплексів державних підприємств "Суми-" і "Свердловантрацит". !zn

Читайте також:

Роздраконим вуглепром?

Інвестиційно-привабливі шахти України приватизують до 2014 року

Янукович-молодший відбирає в Ахметова звання "маршала" вугільної галузі

Старший син Януковича націлився на приватизацію державних шахт за 1 грн

Статутний фонд "Енергоатому" після корпоратизації може скласти 100 млрд грн

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі