Концесія держшахт дозволить залучити інвестиції у вугільну галузь України

Поділитися
Україна розглядає можливість залучення приватного капіталу у державні вугледобувні підприємства шляхом передання їх майна у концесію. Керуючий партнер аудиторської компанії Kreston GCG Андрій Катчик вважає, що концесія для добувної галузі цілком прийнятна, і вже не перше століття успішно застосовується по всьому світу.

«З точки зору держави цей інструмент є компромісним: на відміну від приватизації, управління активом передається на обмежений проміжок часу, його модернізація проводиться в основному за рахунок приватного інвестора, і значна частина прибутку від його експлуатації дістається теж йому, що справедливо», - відзначає А.Катчик.

«Чи вигідно це для держави? Мається на увазі, що так: якщо в концесію передається збитковий актив, держава може розраховувати на розвиток об'єкта та прилеглих територій, на додаткові надходження коштів від інвестора у вигляді роялті, і на отримання цього об'єкта у дієздатному стані після закінчення терміну концесії», - говорить А.Катчик.

Як повідомлялося, державні вугледобувні підприємства «Ровенькиантрацит» і «Свердловантрацит» звернулися до Міністерства енергетики та вугільної промисловості з проханням розглянути можливість залучення довгострокових інвестицій у формі концесії. У травні міністерство оголосило, що для залучення приватних інвестицій у вугільну галузь України розробило законопроект, який передбачає передання держшахт у концесію. Зараз законопроект знаходиться на затвердженні в уряді і незабаром його буде винесено на голосування до парламенту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі