Контроль і нагляд за бізнесом в Україні залишаються синонімами, ці функції потрібно розділити - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Контроль і нагляд за бізнесом в Україні залишаються синонімами, ці функції потрібно розділити - експерт В Україні досі зберігається психологія тотального контролю за бізнесом, вважає експерт
Український бізнес держава контролює там, де достатньо було б нагляду.

Україна ще з радянських часів зберегла притаманну державі-власнику психологію тотального контролю, а контроль і нагляд за бізнесом в Україні є синонімами.

Про це пише в своїй статті для DT.UA Олексій Гончарук, голова Офісу ефективного регулювання.

На його думку, ці функції слід поділити.

"Контроль слід застосовувати лише там, де держава виступає в ролі власника або бере на себе реальну відповідальність за те, що вона підтверджує внаслідок контролю. У всіх інших випадках має здійснюватися нагляд. Водночас, необхідно заборонити поєднання в структурі одного державного органу функцій контролю/кримінального переслідування (податкова міліція); контролю/надання адміністративних послуг (Держгеонадра); контролю/розпорядження активами (Держгеокадастр). Також важливо припинити здійснення контрольних функцій структурами, що не є органами державної влади", - йдеться в статті.

Читайте також: Порошенко вважає, що Україна могла б стати воротами для малазійського бізнесу на ринок ЄС

На думку Гончарука, всі ці та ряд інших важливих завдань можна вирішити, прийнявши закон про інспекційну діяльність.

"Це позбавить бізнес зайвого тиску там, де достатньо було б нагляду, дозволить державі заощадити на роботі, зменшить корупцію в інспекційних органах", - зазначає автор.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав затримання високопоставлених українських чиновників ознакою ефективної боротьби з корупцією.

"Бачите зараз затримання і все інше? Я вам точно можу сказати, можете записати мої слова, це початок кінця корупції в Україні", - заявив прем'єр-міністр на семінарі для регіональних ЗМІ.

Детальніше про недоліки держрегулювання в Україні читайте у статті Олексія Гончарука "Як виправити 12 недоліків регулювання по-українськи?" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі