Про це пише в своїй статті для DT.UA Олексій Гончарук, голова Офісу ефективного регулювання.
На його думку, ці функції слід поділити.
"Контроль слід застосовувати лише там, де держава виступає в ролі власника або бере на себе реальну відповідальність за те, що вона підтверджує внаслідок контролю. У всіх інших випадках має здійснюватися нагляд. Водночас, необхідно заборонити поєднання в структурі одного державного органу функцій контролю/кримінального переслідування (податкова міліція); контролю/надання адміністративних послуг (Держгеонадра); контролю/розпорядження активами (Держгеокадастр). Також важливо припинити здійснення контрольних функцій структурами, що не є органами державної влади", - йдеться в статті.
На думку Гончарука, всі ці та ряд інших важливих завдань можна вирішити, прийнявши закон про інспекційну діяльність.
"Це позбавить бізнес зайвого тиску там, де достатньо було б нагляду, дозволить державі заощадити на роботі, зменшить корупцію в інспекційних органах", - зазначає автор.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман назвав затримання високопоставлених українських чиновників ознакою ефективної боротьби з корупцією.
"Бачите зараз затримання і все інше? Я вам точно можу сказати, можете записати мої слова, це початок кінця корупції в Україні", - заявив прем'єр-міністр на семінарі для регіональних ЗМІ.
Детальніше про недоліки держрегулювання в Україні читайте у статті Олексія Гончарука "Як виправити 12 недоліків регулювання по-українськи?" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".