3 внесено законопроект, що посилює відповідальність роботодавців за порушення трудового законодавства аж до тюремного ув'язнення.
Як зазначили автори законопроекту №3388, народні депутати від Компартії Сергій Гончаров та Спиридон Кілінкаров, документ розроблено з метою збільшення надходжень до держбюджету та Пенсійного фонду, забезпечення легалізації виплати зарплатні та зайнятості, посилення соціального захисту найманих працівників і забезпечення погашення заборгованості з виплати зарплатні.
Проектом закону Кримінальний кодекс України доповнюється новими статтями у частині встановлення відповідальності за такі правопорушення:
порушення законодавства про працю в частині працевлаштування осіб;
неповідомлення працівником про використання його праці без оформлення трудових відносин;
виплата заробітної платні в розмірі, нижчому від встановленого законом розміру мінімальної заробітної платні;
виплата заробітної платні та інших доходів найманим працівникам без їхнього нарахування.
Зокрема, згідно з законопроектом, нарахування заробітної платні в розмірах нижче встановленої законом мінімальної зарплати за виконану працівником місячну або погодинну норму праці, фактичний допуск працівників до роботи без оформлення трудових відносин -
караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті ж дії, вчинені повторно, -
караються штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на термін до двох років, або арештом на термін до трьох місяців з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до п'яти років.
Ті ж дії, вчинені втретє та більше, -
караються позбавленням волі на термін від двох до п'яти років.
Також проектом закону вводиться гарантована заробітна платня, яка не може бути нижчою за мінімальну зарплатню, збільшену на відповідний коефіцієнт для окремих категорій найманих працівників, змінюється підхід до розрахунку мінімальної зарплати.
Як раніше повідомляла в інтерв'ю ZN.UA міністр соціальної політики Наталія Королевська, в Україні з 20 млн зайнятих громадян 7 млн не сплачують єдиний соціальний внесок.
"Скажу, щоб усі розуміли масштаб проблеми. В Україні 20 млн зайнятих громадян. З них лише 13 млн платять соціальні внески. Інші - це повністю тіньова зайнятість. Окрім цього, з 13 млн працівників 3 млн людей отримують мінімальну зарплату або трохи більше. Тобто платять мінімальні внески", - розповіла міністр. !zn
Читайте також:
Президент побачив зростання зарплат на 59% і пенсій на 42%
Борги з зарплат за півроку зросли більш ніж на 10%, до 989 млн грн