Компенсація за засуху: Кабмін виділить кошти на доплати фермерам

Поділитися
Компенсація за засуху: Кабмін виділить кошти на доплати фермерам Ми шукаємо юридичний момент, як це зробити швидше - Висоцький © InVenture
Більша частина коштів піде до аграріїв з Одещини.

За кожен гектар втрачених посівів українські аграрії отримають від 4,5 до 5 тисяч компенсації. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький.

"Ми бачимо необхідність виділення безповоротної разової допомоги, наші розрахунки показують, що це повинно бути близько 4,5-5 тис. грн. на один гектар. І хоч не буде прив'язки до регіону, але ми розуміємо, що 70-75%, а то і 85%, піде в Одеську область ", - сказав він.

Відомо, що виплата відшкодування відбуватиметься при дотриманні двох вимог: аграрій повинен підтвердити статус сільгосптоваровиробника, а Укргідрометцентр підтвердити площу постраждалих посівів.

"Ми шукаємо юридичний момент, як це зробити швидше. Можна виділити кошти з фонду, сформованого для боротьби з коронавірусом, прирівнявши це (посуху - ред.) до форс-мажору. Є можливість через бюджет, але це довше", - зазначив він.

Читайте також: На Луганщині затримали банду за вимагання 2 млн гривень у фермера

Раніше повідомлялося, що надзвичайна ситуація запроваджена через пандемію коронавірусу, серйозно не вплине на українські врожаї, бо аграрії встигли провести всі основні закупівлі до спалаху захворювання. Але може вплинути на роботу господарств вже після посівної – дефіцит імпортованих матеріалів принесе українським виробникам проблеми вже влітку.

Нагадаємо, у своїй колонці для ZN.UA Андрій Ярмак, експерт Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, пише, що плодоовочева галузь розвиватиметься неоднорідно: одні сегменти можуть різко вирости, а інші - практично зникнуть. Приміром уже зараз різко впав попит на горіхи. Є проблеми з попитом на дорогі види фруктів та ягід. Ця продукція швидко псується, тому подорожчання та ускладнення логістики вже чинять негативний вплив. Крім того, ця галузь потребує найбільше робочих рук, а з цим у багатьох країнах нині великі проблеми.

Детальніше про проблеми та ризики для українських аграріїв під час пандемії коронавірусу у світі читайте в статті Андрія Паливоди "Вмирати збирайся, а жито сій!".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі