ArcelorMittal Кривий Ріг захотів направити на виплату дивідендів 10,845 млрд. грн., або 2,81 грн. на одну просту акцію. Оголошення про позачергових зборах акціонерів компанії опубліковано на сайті НКЦПФР.
Зібрання відбудеться 10 жовтня у Кривому Розі.
За даними YouControl, на 1 липня 2019 року компанія ArcelorMittal Duisburg Beteiligungsgeselschaft mbH (Німеччина) володіла 95,1283% акцій ArcelorMittal Кривий Ріг. Таким чином, понад 95% виплачених дивідендів будуть виведені за кордон.
Традиційно компанії приймають рішення про виплату дивідендів на щорічних зборах акціонерів у квітні-травні. Прибуток заводу за 2018 рік склала 9,509 млрд. грн., а нерозподілений (за всі останні роки) - 42,489 млрд. грн.
У квітні 2019 року акціонери ArcelorMittal Кривий Ріг вирішили не виплачувати дивіденди, а свій річний прибуток направити на розвиток виробництва. Однак після регулярних перевірок СБУ компанія анонсувала висновок дивідендів на 10,845 млрд. грн. (еквівалентно 433 млн.долл.).
Зараз акціонерам навіть вигідніше одержати дивіденди, ніж навесні, оскільки на початку травня ця гривнева сума була еквівалентна 409 млн.
Нагадаємо, що 5 вересня СБУ перевірила аглофабрику на ArcelorMittal Кривий Ріг. Раніше СБУ проводила перевірки 3 вересня і 20 липня - тоді у відомстві заявили, що на підприємстві виявлено перевищення рівня радіації.
Після відвідин Кривого Рогу президентом Зеленским і його звинувачення, кинутого на адресу ArcelorMittal, підприємством зацікавилося СБУ.
Нагадаємо, 17 липня в СБУ заявили про те, що промислове підприємство порушувало норми екологічної безпеки на виробництві і не допускало на територію об'єкта працівників Державної екологічної інспекції.
Раніше, перебуваючи у Кривому Розі, президент Володимир Зеленський на нараді з питань екологічної ситуації запропонував тимчасово перенести Міністерство екології і природних ресурсів у Кривий Ріг – рідне місто президента. Також він розкритикував "ArcelorMittal Кривий Ріг" за невиконання вчасно зобов'язань щодо поліпшення екологічної ситуації та закликав надати фінансову підтримку постраждалим унаслідок шкідливих викидів в атмосферу.