Коломойський вивів з України 11 млрд грн, виданих Нацбанком "Привату" - ЗМІ

Поділитися
Коломойський вивів з України 11 млрд грн, виданих Нацбанком © http://glavcom.ua/
Отримавши рефінансування від НБУ, найбільший у країні Приватбанк витратив понад 11 млрд. гривень на кредитування зірваних угод.

Тридцять позичальників та їх іноземних партнерів, на чиї рахунки згодом були перераховані мільярди, як стверджує видання, є давніми знайомими бізнес-групи "Приват". Про це йдеться в розслідуванні видання "Главком".

"ПриватБанк" серйозно постраждав від російської агресії, втративши через анексію Криму понад мільярд гривень. За перше півріччя НБУ видав найбільший обсяг рефінансування саме "ПриватБанку". У ЗМІ ця сума оцінювалася від 11 до майже 15 млрд гривень.

В Єдиному реєстрі судових рішень опубліковано 30 ідентичних позовів від маловідомих позичальників "ПриватБанку" на загальну суму в 11,6 млрд гривень. Ці кредити були видані влітку 2014 року після того, як банк отримав фінансову допомогу від держави у порівнянному розмірі.

Згідно з Реєстром судових рішень, у кожного з цих позичальників схожа історія. Взявши кредити в "ПриватБанку" фірми зробили стовідсоткову передоплату постачальникам з Великобританії. Але іноземні партнери так і не поставили товар у встановлені терміни. У результаті майже 10% від суми рефінансування банківської системи країни (із початку року НБУ видав 142 млрд гривень), опинилися за межами України.

Шанси "ПриватБанку" компенсувати втрати майже нульові, оскільки забезпеченням виданих кредитів виступає в даному випадку неіснуючий товар.

Що собою являють відбулися угоди, ілюструють приклади компаній "Фаборис" і "Виитела".

Минулого літа ці фірми підписали контракти з партнером з Лондона - Trade Point Agro Limited - на суму 51,5 млн доларів і 52 млн доларів відповідно. Британці зобов'язалися поставити їм приблизно по 25 тисяч метричних тонн поліетилентерефталату (лавсану). Цей матеріал використовується для виробництва продуктової упаковки, а також при виготовленні рентгенівських плівок, автошин, пляшок для напоїв. Угоди профінансував Приватбанк, отримав в якості застави майнові права на товар. Гроші були перераховані через короткий термін постачальнику, однак поліетилен в Україну так і не приїхав.

Читайте також: У Харкові невідомі обстріляли відділення "Приватбанку"

Залишившись без товару і грошей, фірми-позичальники пішли до суду. Формально, найбільший банк опинився в патовій ситуації: роздавши мільярди, фінансисти отримали натомість лише майнові права на товар, якого немає.

Багато "горе-позичальників" "ПриватБанку" мають багато спільного з групою "Приват" дніпропетровського бізнесмена. Наприклад, фірма "Реал-стандарт" п'ять років тому продала частку акцій в підконтрольної Ігорю Коломойському "Укрнафті" фірмі "Мериста" (це підприємство числиться серед інвесторів "ПриватБанку"). Фірми "Виглон", "Инвестгруп", "Веста-компані" і "Инкерия" брали участь у боротьбі за київський готель "Мир", яку вели приватівські структури. Компанії "Трансмолоко" і "Техспецмонтаж" рік тому разом із "Приват Інтертрейдінг" проходили у кримінальній справі проти однієї з приватних фірм, яка підозрюється в ухиленні від сплати податків.

Позичальників "ПриватБанку" ріднить не тільки минуле. Деякі з них мають одних і тих самих засновників, однакове місце прописки і навіть загальних юристів.

Із "Приватом" перетиналися інтереси й недобросовісних британських постачальників. Наприклад, у реєстрі судових рішень можна знайти інформацію про те, що фірма Trade Point Agro Limited кілька років уклала договір з "Запорізьким масложиркомбинатом". Останній також в ЗМІ відносять до фінансово-промислової групи дніпропетровського губернатора. За документами, українці постачали європейцям рослинне масло, а від них отримували пальмова. Грошові суперечки партнери вирішували взаємозаліками.

За даними capital.ua загальна сума заборгованості "ПриватБанку" з рефінансування на 1 липня з урахуванням минулих років склала 18,1 млрд. гривень.

В червні НБУ видав банкам більш 101 млрд гривень кредитів рефінансування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі