Коломойський програв два суди проти "Укртранснафти"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Коломойський програв два суди проти "Укртранснафти" Суд встав на сторону "Укртранснафти" © Андрій Товстиженко, DT.UA
Суди підтвердили позицію держави, визнавши незаконними одразу дві угоди з нафтою "Укртранснафти".

Державна "Укртранснафта" домоглася визнання у судах незаконними двох договорів на зберігання нафти та оренди резервуарних потужностей. Договори були укладені попереднім менеджментом держкомпанії зі структурами, підконтрольними групі "Приват" олігарха Ігоря Коломойського.

Так, сьогодні Вищий господарський суд України, розглянувши касаційну скаргу ВАТ "Нафтопереробний комплекс Галичина" (НПК "Галичина", Дрогобицький НПЗ, Львівська обл.), прийняв постанову, якою залишив в силі постанову Київського апеляційного господарського суду у справі №910/23996/15.

Зазначена судова справа стосується відносин, пов'язаних з розміщенням технологічної нафти, яка була витіснена з магістральних нафтопроводів за рішенням колишнього керівництва "Укртранснафти" і надалі розміщена в резервуарних ємностях НПК "Галичина", "Нафтохімік Прикарпаття" і "Укртатнафта".

Позиція ПАТ "Укртранснафта" полягає у тому, що укладений договір оренди є удаваним та недійсним, оскільки між сторонами склалися відносини, які регулюються положеннями законодавства про договір зберігання, а не оренди, у зв'язку з чим даний договір підпадав під процедуру здійснення державних закупівель, яких проведено не було. Вказане є підставою для визнання такого договору недійсним.

Нагадаємо, що 9 лютого Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу ПАТ "Укртранснафта" у справі №910/23996/15 і визнав договір оренди резервуарного парку удаваним та недійсним.

У ПАТ "Укртранснафта" повідомили, що ПАТ "Нафтопереробний комплекс - Галичина" вимагала стягнути 38 014 516,50 грн. нібито за оренду резервуарних ємностей.

Однак, 09 лютого Київським апеляційним господарським судом також було проголошено про прийняття нового судового рішення, яким задоволено зустрічний позов ПАТ "Укртранснафта" та відмовлено у задоволенні первісного позову ПАТ "Нафтопереробний комплекс - Галичина".

Саме це рішення було залишене в силі сьогодні постановою Вищого господарського суду України.

У свою чергу, вчора (12.04.2016) Київський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу ПАТ "Укртранснафта" у іншій аналогічній справі №910/23904/15 та прийняв постанову, якою скасував рішення Господарського суду міста Києва про стягнення з ПАТ "Укртранснафта" на користь ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття" 106 921 555,81 грн. заборгованості та санкцій згідно з договором оренди резервуарних ємностей. Господарський суд апеляційної інстанції повністю погодився з доводами ПАТ "Укртранснафта" про те, що вказаний договір оренди є удаваним та недійсним, оскільки був укладений з метою приховати договір зберігання нафти, а також з порушеннями законодавства України про державні закупівлі.

Крім того, 26.04.2016уКиївському апеляційному господарському суді відбудеться розгляд ще однієї подібної справи №910/24390/15, в якій ПАТ "Укртранснафта" просить скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 24.02.2016 про стягнення на користь ПАТ "Транснаціональна фінансово-промислова нафтова компанія "Укртатнафта" 496 045 891,59 грн. заборгованості та санкції за договором оренди резервуарних ємностей, а також визнати цей договір удаваним і недійсним.

Як відомо, групі "Приват" Ігоря Коломойського разом з бізнесменом Олександром Ярославським належить близько 56% акцій "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ). Крім того, "Приват" також підконтрольні не здійснюють в даний час нафтопереробку НПК "Галичина" (Дрогобицький НПЗ, Львівської обл.) і "Нафтохімік Прикарпаття" (Надвірнянський НПЗ, Івано-Франківська обл.).

У березні 2015 року протстранение від посади колишнього "приватівського" менеджменту "Укртранснафти" супроводжувалося скандалом з захопленням офісу компанії озброєними людьми за участю на той час ще губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського. Захоплення "Укртранснафти" був одним з цілої ланцюжка подій, що призвели до гучної відставки Коломойського.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі