У Києві почалося засідання Наглядової ради "Укрнафти", у порядку денному якого, як з'ясувалося, не стоїть питання про зміну керівництва компанії повернути держконтролю над нею.
На нього прибули представники "Нафтогазу", олігарх Ігор Коломойський, який є одним з акціонерів. Також прибутку наближені до нього народні депутати: Борис Філатов, Володимир Парасюк, Борислав Береза та інші, повідомляє Oilnews.
Також олігарх не знайшов підстав у звіті Фіскальної служби для зміни менеджменту "Укрнафти". Так, Коломойський вважає, що борг "Укрнафти" щодо сплати податків до 5,1 млрд гривень не є достатньою підставою для зміни правління компанії.
"З нею ("Укрнафтою" – ред.) НАК не розрахувався: він їй винен мінімум 50 млрд грн. Заплатить – ми розрахуємося", - сказав Коломойський.
Засідання проходить у закритому режимі. За підсумками повинна пройти прес-конференція.
Одним з пунктів зборів повинна була стати зміна керівництва "Укрнафти". Саме з метою зміни менеджменту "Укрнафти" були прийняті поправки в закон "Про акціонерні товариства". Напередодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, відповідаючи на питання, чому з порядку денного зняли питання про зміну керівництва, також не знайшов підстав для цього.
При цьому пізніше ГФС "підказала" владі привід для звільнення менеджменту "Укрнафти" - як мінімум, із-за заборгованості в 5 млрд грн.
Як тиждень тому писало "Дзеркало Тижня. Україна", держава і громадські активісти вже знаходяться в кроці від повернення контролю над "Укрнафтою" та позбавлення про лояльного до олігарха Ігоря Коломойського менеджменту в компанії.
У березні Рада прийняла закон, що позбавляє Ігоря Коломойського контролю над "Укрнафтою", після чого невідомі молодики заблокували будівлю компанії, обгородили її парканом і нікого туди не пускали кілька днів. Пізніше ці охоронні компанії були позбавлені ліцензій.
Уряд вимагає від менеджменту "Укрнафти" повернути в бюджет країни майже 2 млрд грн дивідендів, в той час як в "Укрнафті" вимагають від держмонополіста "Нафтогазу" боргу майже в 2,6 млрд, чим пояснюють відмову віддавати дивіденди і пропонують "взаємно списати" борги.