Олігарх Ігор Коломойський не вірить в довге і плідне існування Верховної Ради і припускає нові вибори вже через рік, він також проти надприбутків Ахметова і Новинського, тому, як він вважає, потрібно переглянути оподаткування щодо використання природних ресурсів. Про це він розповів в інтерв'ю Цензор.НЕТ.
Через рік можна очікувати нові вибори в ВР
Олігарх вважає, що зібрана фракція у 254 голоси не зможе довго і повноцінно працювати.
"Коли більшовики все заборонили, порозстрілювали, що у них відразу почалося? І правий ухил, і лівий ухил, і троцькісти і бухарінці. В країнах зі слабкими демократичними традиціями, монополізація економіки призводить до монополізації і в міжпартійній боротьбі. Тому скільки б партій не було у нас – виходить КПРС: Слуга народу, Партія регіонів, Наша Україна. Леонід Данилович як говорив завжди? Всіх багато, а всього мало, всього на всіх не вистачить. Те, що цю фракцію покинуть різні групи і члени – це 100%. Питання – в якій кількості і до чого це призведе. Я не вірю, що люди пішли туди за втіленням ідеалів...", - зазначив він.
Кращий кандидат у прем'єри – Вітренко з "Нафтогазу"
Коломойський вважає, що прем'єр-міністром стане нинішній заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук, хоча йому хотілося б бачити на цій посаді директора з розвитку бізнесу "Нафтогазу" Юрія Вітренка.
"Гончарук в шорт-листі, причому, на мій погляд, це один з фаворитів. Я схиляюся до кандидатури Вітренка, тому що з ним знайомий. Але кажуть, що й Гончарук теж в порядку, дуже розумний", - сказав Коломойський.
Голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв, вважає олігарх, "не готовий сам" і "не хоче на даному етапі, хоча дуже гідний кандидат".
Ахметов і Новинський заробляють дуже багато і мало платять податків
За оцінками Коломойського, підприємства Ріната Ахметова та Вадима Новинського заробляєють до 260% чистого прибутку на експорті сировини і економії на інвестиціях в очищення.
При цьому, на його думку, нинішні рентні ставки стимулюють експорт сировини, а не його поставки вітчизняній промисловості.
Коломойський пропонує підвищити з 8,8% до 75% ставку рентної плати на видобуток залізної руди. "...Якщо ти сировину вивозиш (експортуєш - ред.), то з $ 80 на тонні мінімум 75% нехай віддасть - це $ 60, а $ 20 нехай залишить собі", - вважає він.
"Але є другий варіант - не продавай відразу руду!.. Виробляй сталь - у тебе ж є потужності, а ти замість завантаження підприємств скорочуєш потужності, тому що тобі зараз простіше продавати руду, а не займатися виробництвом", - сказав Коломойський.
Формула "Роттердам+" - ще один спосіб збагачення Ахметова
Коломойський також оцінив результати від використання формули "Роттердам+". За його підрахунками, за більш ніж три роки збитки держбюджету від використання формули "Роттердам+" склали $ 4,2 млрд. Бізнесмен вважає, що чистий прибуток Ахметова склав $ 3,5 мільярда.
"За схемою "Роттердам+" грабіж за три з половиною роки я оцінюю в $ 4,2 млрд. Україна виробляє 180 млрд кіловат-годин на рік. 50% виробляє атомна енергетика. 40% виробляє теплова. 40 від 180 становить 72 млрд кіловат. У Ахметова 70-80% теплової генерації в руках, і при цьому його не визнають монополістом!", - заявив Коломойський.
"Держава у нього викуповувала це за ціною 1,9-2 грн за кіловат-годину. Викуповували завжди дорожче оптових цін. Собівартість становить 80-90 копійок. Оптова ціна з початку дії "Роттердам+" і по червень 2018 року коливалася від 1 грн до 1,618 грн. Різниця між ціною купівлі державою і оптовою ціною становила не менше 50 копійок - 2 цента. 50 млрд кіловат-годин споживання множимо на 2 центи - виходить млрд на рік - чистий прибуток Ахметова і тих, хто за ним стояв. 3,5 року будемо вважати 3,5 мільярда. Плюс різниця між собівартістю виробництва та ринковою ціною. Плюс 700 мільйонів на все про все - дотації на вугілля, ще щось там", - сказав Коломойський.