Коломойський і Боголюбов, які судяться з Україною щодо повернення націоналізованого Приватбанку, ніколи не інвестували "свої" гроші в будь-який бізнес або активи в США. Їх американські активи фінансував Приватбанк (Кіпр). Про це розповів український бізнесмен Вадим Шульман з оточення Коломойського, який звинувачує свого колишнього партнера в шахрайстві в судах США. ЕП опублікувала інтерв'ю з Шульманов в якому йдеться про суди з Коломойським і схемах відмивання коштів.
"Він (Приватбанк –ред.) видавав кредити і ніколи не вимагав їх назад. На ці кошти американські компанії купували активи Коломойського в США", - йдеться в інтерв'ю.
Щодо шахрайства, бізнесмен розповів, що Коломойський практикував збір інвестицій у своїх партнерів, щоб скористатися чужими коштами.
"Питання щодо заводу я підняв у 2012 році, коли Коломойський сповістив мене, що вирішив перезапустити виробництво і інвестувати в завод 90 млн дол від трьох акціонерів (мене, Коломойського і Боголюбова). Ми володіли цим заводом в рівних частках, але в якийсь момент Коломойський призначив президентом Warren Steel Holdings свою довірену особу, Мордекая Корфа... На мій запит надати підтвердження цієї інвестиції у розмірі 90 млн дол ні Коломойський, ні Новіков ніяких документів не надали...У 2013 році мої радники повідомили, що Warren Steel Holdings має дуже велику заборгованість, а замість інвестиції для заводу була відкрита кредитна лінія від компанії Коломойського (зареєстрована на Белізі)", - розповідає Шульманов.
Повідомлялося, що сьогодні, 19 травня, Рада розблокувала підписання "антиколомойського" закону. Депутати провалили голосування за постанову №2571-д -П "Про скасування результатів голосування Верховної Ради України від 13.05.2020 року про прийняття у другому читанні і в цілому проект закону про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності". За документ проголосували 78 депутатів.