Недашковський оскаржує в суді урядове розпорядження про своє звільнення, повідомила прес-служба Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК), в який було подано відповідний позов.
В суд надійшла заява про забезпечення позову. Недашковський просить заборонити Кабінету міністрів та Міністерству енергетики та захисту навколишнього середовища вчиняти будь-які дії та приймати рішення про звільнення позивача з посади президента компанії на зазначених у розпорядженні про звільнення підставах.
Крім того, екс-президент НАЕК просить суд заборонити уряду і Минекоенерго оголошувати і проводити конкурс на посаду голови "Енергоатому".
В даний час вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі та наявності правових підстав для прийняття заходів по забезпеченню позову, зазначено в повідомленні ОАСК.
Як повідомлялося, повноваження президента НАЕК "Енергоатом" Юрія Недашковського (вступив на посаду в 2014 році), звільненого 27 листопада розпорядженням уряду № 1122, припинені з 3 грудня. Основними причинами звільнення Недашковського Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України назвало неефективний менеджмент, справа Мартиненка, безгосподарність при проведенні закупівель, невиконання графіків проведення ремонтів енергоблоків АЕС і збільшення витрат на обслуговування кредитів.
4 грудня уряд призначив генерального директора Рівненської АЕС Павла Павлишина тимчасово виконуючим обов'язки президента НАЕК "Енергоатом".
Після повідомлення про звільнення Недашковського та призначення нового керівника, співробітники "Енергоатому" протестували в Києві. Атомники вимагали поновити на посаді їх керівника.
Опубліковані на офіційному сайті Минекоэнерго звинувачення на адресу НАЕК "Енергоатом" є маніпулятивними, неправдивими і свідчать про відсутність реальних приводів для відставки президента держкомпанії Юрія Недашковського. Про це повідомляєпрес-служба "Енергоатому".
Як йдеться у повідомленні, зокрема, "неефективний менеджмент" з найнижчого тарифу на електроенергію в світі - 56,7 копійок, виплатив в минулому році 11,5 млрд. гривень податків, реалізував інвестиційні проекти на суму 12,8 млрд. гривень, виробив майже 55% електроенергії України.
Прес-служба нагадує, що працівники НАЕК "Енергоатом" вийшли під стіни Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища з вимогою припинити експерименти над атомною галуззю, зупинити розворот енергетичного вектора в бік РФ і відновити на посаді президента Державного підприємства НАЕК Недашковського.
Протест атомників викликаний проросійськими діями міністра енергетики Олексія Оржеля, які ставлять хрест не тільки на майбутньому розвиткові держави Україна, але і на поточній безпечнійі надійній роботі українських АЕС.
У прес-релізі говориться, що Оржель злякався таких протестів і терміново виїхав у відрядження.
Наголошується, що це не дивно, тому що він демонструє свою зневагу до стратегічної для України ядерної галузі, яка виробляє 56% електроенергії для українських споживачів. Рішення про звільнення Недашковського, яке, за словами прем'єр-міністра Олексія Гончарука, ініціював міністр, відбулося в таємному режимі без експертного обговорення, на останніх хвилинах засіданні Кабміну з порушенням процедури, без всякої особистої зустрічі міністра з главою "Енергоатому".