Коли Україна перейде на зимовий час

Поділитися
Коли Україна перейде на зимовий час Україна перейде на "зимовий час" 27 жовтня
Незважаючи на бурхливі багаторічні дискусії, годинники ми поки ще переводимо

Щорічні дискусії на тему скасування зимового (літнього) часу поки що залишаються в теоретичній площині, а переведення стрілок - чинним. Рівно через тиждень Україна знову перейде на "зимовий час" - переведе годинники назад.

В ніч з суботи на неділю, а точніше, в 4 ранку 27 жовтня ми переведемо стрілки годинника на годину назад.

Багато людей складно переносять перехід на зимовий режим часу - погіршується самопочуття, з'являється сонливість, і навіть "додаткова" година для сну не допомагає. Для деяких людей перехід обертається безсонням. Тому потрібно вже зараз, за тиждень до переведення стрілок, подбати про свій організм.

Це означає, що потрібно потроху змістити всі свої звичні заняття, щоб пересунувся час перед сном, більше відпочивати і менше пити кави і алкоголю. Як правило, адаптація до нового розкладу триває кілька днів, а потім все входить в норму. Крім одного: стрімкого настання темного часу доби.

Читайте також: ЧС-2018: вольова перемога Швейцарії над Сербією, Нігерія обіграла Ісландію

В Україні переведення годинників регламентується постановою Кабміну від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України".

Зазначимо, що вперше перехід на зимовий та літній час був введений у Великобританії в 1908 році. В СРСР (і в Україні, відповідно) перехід на зимовий час регулярно здійснюється з 1981 року. Переведення годинників в країнах Євросоюзу є обов'язковим з 2001 року. На сьогодні понад 110 країн світу переходять на літній і зимовий час.

З 2019 року в Євросоюзі планували скасувати переведення стрілок годинника. Згідно з опитуванням, 80% європейців висловилися проти переходу на літній і зимовий час, тому що відчувають погіршення самопочуття у ці періоди. В Україні також планують відмовитися від переходу на літній час. Чотири десятиліття переходу на зимовий і літній час показали, що особливої користі економіці це не приносить, а здоров'ю, найчастіше, шкодить.

Однак пропозицію Європейської комісії Європарламент та Рада ЄС не погодив. Поки це питання відкладено до березня/жовтня 2021 року. Якщо Європейський Союз вирішить відмовитися від переходу на літній час, найімовірніше, Україна приєднається до такого рішення.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі