Коболєв назвав умови відновлення закупівель газу у "Газпрому"

Поділитися
Коболєв назвав умови відновлення закупівель газу у У "Нафтогазу" немає проблем ні з одним експортером "блакитного палива", крім "Газпрому"
"Нафтогаз" купує "блакитне паливо" у 14-ти європейських компаній.

НАК "Нафтогаз України" готовий відновити закупівлі природного газу у "Газпрому" якщо російська компанія запропонує прийнятну ціну й "гратиме за правилами".

"Наша пропозиція дійсна для всіх компаній, в тому числі, і для "Газпрому", у якого Україна не купує газ з 2015 року, але за умови "чесної гри", – заявив голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв в ефірі телепрограми BBC HARDtalk увечері в четвер, 8 вересня.

Коболєв повідомив, що зараз "Нафтогаз" купує "блакитне паливо" у 14-ти європейських компаній.

"Те, що вони із задоволенням працюють з нами, доводить, що ми є надійною стороною. Єдина компанія, з якою у нас проблем, – це "Газпром", – підкреслив керівник "Нафтогазу".

24 серпня міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що Україна закуповує газ в європейських країнах по 185 доларів.

"Так, ми платимо дорожче, ми платимо за транзит по території України, по території Європи, і назад. На сьогодні ця ціна складає 185 доларів. За прямими контрактами з Російською Федерацією ця ціна становила б 140 доларів. Це ціна незалежності", - розповів Насалик.

У "Нафтогазі" заяву міністра спростували, підкресливши, що Україна закуповує газ у країнах ЄС за ціною, яка нижче передбаченої контрактом із"Газпромом".

"Ціна за контрактом з Газпромом на ІІІ квартал не становить 140 доларів. Реальна ціна вище як мінімум на 30 доларів", – повідомив головний комерційний директор компанії Юрій Вітренко.

Україна 6 квітня завершила попередній опалювальний сезон 2015/2016 років з найбільшими за останні п'ять років запасами блакитного палива у сховищах. Російський газ взимку безпосередньо у "Газпрому" не купувався, його імпорт зупинений ще з кінця листопада і не відновлений до цих пір.

У 2015 році Україна знизила залежність від газу з Росії в 2,3 рази, імпорту напряму від "Газпрому" всього лише 6,1 млрд куб. м газу. За підсумками попереднього 2014 року імпорт становив 14,5 млрд куб. м газу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі