Підприємства ПАТ «АК «Київводоканал» переходять на економні джерела опалення та гарячого водопостачання, відмовляючись від дорогої енергії, яку надає «Київенерго».
Так, як повідомили у прес-службі «Київ водоканалу», на водопровідній насосній станції «Троєщина» було встановлено тепловий котел. Таким чином, насосна станція перейшла на автономне опалення і відмовилась від послуг «Київенерго».
Зокрема, в ході підготовки до зими працівниками станції було виявлено, що вузол обліку теплової енергії, встановлений на тепломережі, по якій тепло подається на станцію, вийшов з ладу, а заміна подібного лічильника коштує чималих грошей.
«В зв’язку з цим, керівництвом ПАТ «АК «Київводоканал» було прийняте рішення встановити на насосній станції тепловий котел замість придбання нового вузлу обліку. Раціональність такого кроку полягає також у можливості зекономити на сплаті рахунків за користування калоріями. Адже, за підрахунками спеціалістів «Київводоканалу», вартість електроенергії, що використовується для підігріву води в теплових котлах, значно менша, аніж вартість теплової енергії, яка подається для опалення по тепломережі компанією «Київенерго»», - говориться в повідомленні.
Також в рамках урядової програми енергозбереження ПАТ «АК «Київодоканал» наразі підготувало два проекти по встановленню на водопровідній насосній станції «Оболонь» та каналізаційній насосній станції «Комсомольська» теплових насосів, які дозволяють економити споживання електроенергії принаймні втричі.
Як зазначають у «Київ водоканалі», теплові насоси на сьогоднішній день є однією з найефективніших систем опалення та гарячого водопостачання. При затраті 1кВ електроенергії, яка необхідна для роботи насосу, агрегат може виробляти до 5 кВ теплової енергії. Незалежно від пори року, теплові насоси здатні видобувати з оточуючого середовища накопичену в ньому сонячну енергію та нагрівати її до необхідної для опалення температури. Джерелами відбирання тепла можуть слугувати вода, ґрунт, ґрунтові води, повітря.