У ст. 22 Закону України "Про теплопостачання" зазначено, що при передачі майна новий керуючий успадковує всі борги суб'єкта господарювання. Тобто з 1 травня 2018 р. КП "Київтеплоенерго" повинно було успадкувати всі борги ПАТ "Київенерго". При тому, що левова частка устаткування (у тому числі ТЕЦ, які виробляють як теплову, так і електричну енергію) передана в управління комунальному підприємству тільки 1 серпня 2018 р.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних і енергетичних програм Громадянської мережі "ОПОРА", член Ради реанімаційного пакету реформ.
Крім того, в законі не сказано однозначно, повинні перейти до "Київтеплоенерго" борги споживачів перед "Київенерго" (дебіторська заборгованість) та з якої дати. Теоретично КП "Київтеплоенерго" повинно було б успадкувати всю заборгованість. Борги споживачів перед ПАТ "Київенерго" служили б джерелом для погашення боргів за енергоносії.
"До 1 серпня ПАТ "Київенерго" самостійно вирішувало питання з дебіторською заборгованістю (зокрема, збирало платежі населення за оплату старих боргів), а також повільно розраховувалося за спожитий газ. Свідомо чи ні законодавець не передбачив у законі про теплопостачання випадок, коли передається в управління/власність частина обладнання (було б логічно, якщо б разом з боргами успадковувалася заборгованість, що виникла в результаті використання саме цього майна; тобто остаточно всі борги ПАТ "Київенерго" передавати з 1 серпня 2018 р.), планує КП "Київтеплоенерго" виконувати популістське рішення Київської міської ради і не приймати борги взагалі, залишається таємницею. Зрозуміло лише, що ситуація вийшла за межі правового поля і розвивається в ручному режимі", - підкреслює експерт.
Детальніше про проблеми з гарячою водою та опаленням у Києві читайте в матеріалі Тетяни Бойко "Загадка боргів "Київенерго", або Коли кияни отримають гарячу воду?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".