Київрада затвердила введення тимчасового мораторію на виплати за зовнішніми боргами столиці з 6 листопада. За відповідне рішення проголосували 90 депутатів.
Голова профільної бюджетної комісії Київради Андрій Странніков нагадав, що до теперішнього часу боргові зобов'язання столиці становлять 18 млрд грн, і тільки на їх обслуговування на рік необхідно 2 млн грн.
За його словами, Київ протягом декількох тижнів вів переговори з спецкомітетом кредиторів щодо реструктуризації зовнішнього боргу. Однак, за його словами, підсумки цих переговорів поки "далекі від взаєморозуміння".
"На сьогоднішній день можна констатувати, що позиції поступово зближуються, і це вселяє оптимізм, але поки ці позиції на переговорах з кредиторами далекі від повного взаєморозуміння", - сказав А. Мандрівників.
Він пояснив, що кредитори стверджують: у столиці є достатньо коштів для оплати за своїми боргами і тепер, і в майбутньому, тоді як Київ зараз готується до опалювального сезону і в першу чергу спрямовує кошти державного бюджету на забезпечення киян теплом, енергоносіями, на ремонт та утеплення під'їздів і будинків, встановлення лічильників тепла.
"Крім того, ми повинні забезпечувати підтримку соціально незахищених верств населення, тобто фінансувати безкоштовний проїзд пільговикам, соціальні ліки і хліб, інші витрати", - підкреслив депутат.
Як повідомлялося, єврооблігації Києва включені в периметр боргової операції, передбаченої програмою розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду. Київська міськрада схвалила реструктуризацію муніципальних єврооблігацій, випущених в 2005 і 2011 рр. у березні 2015 року.
В даний час в обігу перебувають єврооблігації на $ 250 млн з терміном обігу до 6 листопада 2015 року і на $ 300 млн із строком обігу до 11 липня 2016 року.
Києву належить рефінансування перебувають в обігу єврооблігацій на $ 250 млн дол з погашенням у листопаді 2015 року і на $ 300 млн із погашенням в липні 2016 року. За даними від адміністрації міста, в даний час вона веде переговори про продовження строків погашення цих єврооблігацій.
Через це нещодавно агентство Fitch спрогнозувало практично неминучий дефолт Києва.