"Під час візиту президента Петра Порошенка до Баку глави двох держав дали доручення керівникам митних структур України та Азербайджану зустрітися і обговорити питання пропуску товарів, що надходять з окупованих територій двох країн. Голови митних структур зустрілися і виробили механізм, відповідно до якого товари з цих територій можуть поставлятися в тому випадку, якщо ліцензовані центральною владою - Києвом та Баку", - заявив він.
Дипломат уточнив, що товари, вироблені в ОРДЛО, не зможуть перетнути кордон Азербайджану, якщо у них немає ліцензування київської влади. Аналогічну схему Україна застосовує для товарів, вироблених в Нагірному Карабасі.
"Наприклад, маркування на шампанському. Якщо там написано Україна, Артемівський завод (Донбас), значить все нормально. А якщо якась та Новоросія або ще щось в цьому дусі, то природно Азербайджан не буде їх приймати. Подібний підхід застосовується і до товарів з Нагірного Карабаху", - розповів він.
За його словами, дані правила почали діяти відразу після того, як президенти дали відповідні розпорядження. Укладати міждержавну угоду не знадобилося: відповідний документ був підписаний главами митних структур.
Раніше міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш в інтерв'ю DT.UA розповів, що українська сторона зберігає контроль над активами державних компаній "Укрзалізниця" та "Укренерго", що залишилися на окупованій території Донбасу а також над підприємствами-експортерами "Метінвестхолдингу" та корпорації "Індустріальний союз Донбасу".
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб також надало DT.UA перелік працюючих на контрольованих територіях українських приватних підприємств-експортерів, без уточнення обсягів поставок продукції на експорт.