Китайці допоможуть Україні відновити видобуток бурого вугілля
03 квiтня, 2012, 15:34
Поділитися
Україна і Китай починають реалізацію спільного проекту, який у разі реалізації стане першим з відновлення видобутку бурого вугілля в Україні, що повністю було зупинено кілька років тому, і виробництва з нього електроенергії.
Українське Державне підприємство «Трест Олександріярозрізобуд» Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та китайська компанія China Coal Technology & Engineering Group Corp. підписали рамкову угоду про співробітництво у реалізації проекту із розробки і видобутку бурого вугілля в Україні.
Про це повідомляє прес-служба українського міністерства у вівторок, 3 квітня.
«Це перший в Україні проект, реалізація якого означає початок відродження в Україні видобутку бурого вугілля. Ми плануємо, що у результаті реалізації проекту річний видобуток бурого вугілля на «Костянтинівському» розрізі складе до 2,5 млн. тонн. Левова частина його піде на виробництво електро-і теплової енергії на новій електростанції, потужність якої після введення в дію всіх енергоблоків повинна скласти 300 мВт», - зазначив міністр енергетики Юрій Бойко.
Угода передбачає залучення китайських інвестицій і технологій у відновлення розробки бурого вугілля на «Костянтинівському» розрізі поруч з містом Олександрія в Кіровоградській обл, а також будівництво неподалік від кар'єру електростанції.
За словами директора ДП «Трест Олександріярозрізобуд» Сергія Зубова, китайські фахівці вже в квітні приїдуть для обстеження кар'єра і розробки ТЕО проекту. За його словами, вже на першому етапі проект передбачає залучення фінансування в розмірі близько $ 50 млн від Державного банку Export-Import Bank of China, а весь проект може обійтися в $ 300 млн. За розрахунками фахівців, проект має окупитися менш ніж за 5 років.
Окрім використання вугілля для виробництва електроенергії, наші плани включають також і його переробку. Кінцевим продуктом може стати синтетичне паливо до 200 тис. тонн на рік», - сказав також Зубаров.
У разі реалізації, проект стане першим з відновлення видобутку бурого вугілля в Україні, яке було повністю припинено кілька років тому.
Буре вугілля характеризується меншою калорійністю у порівнянні з іншими основними енергоносіями, але оскільки його видобувають безпечним відкритим способом, воно є значно дешевшим. Так, вартість 1 отриманої з бурого вугілля калорії у п’ять разів нижча, аніж з російського газу при теперішніх цінах на імпортні енергоносії, відзначають в Мінвуглепром.
Раніше Бойко висловлював оцінки, що переведення ТЕЦ на вугілля дозволить Україні заощадити до 6 млрд куб. м газу в рік. !zn