Україна і Китай розробляють спільне будівництво двох заводів з виробництва хімікатів та аграрної техніки, а також переобладнання наявних спиртзаводів для виробництва біопалива.
Про це сьогодні журналістам під час українсько-китайської підкомісії з питань співробітництва у сфері сільського господарства повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.
«Ми і китайська сторона розробляємо спільне будівництво заводу з виробництва гербіцидів і пестицидів, - це цуже цікаво для нас..», - сказав Присяжнюк, зазначивши, що зараз Україна практично на 100% їх імпортує, що забирає $1 млрд.
Україна невблаганно перетворюється на ресурсний придаток Китаю
«Ми розуміємо, що та продукція, ті машини, які виробляє Китай, для нас дуже цікаві. На першому етапі ми будемо розвивати імпорт з Китаєм, і зараз ведеться робота зі створення СП з виробництва тракторів на території нашої країни», - також повідомив Присяжнюк.
За його словами, українсько-китайська комісія веде роботу також по можливості переобладнання українських спиртових заводів на заводи з виробництва біопалива.
«Об'єднавши зусилля природні, технічні та фінансові, ми можемо виробляти продукцію й експортувати її на ринок третіх країн», - сказав аграрний міністр.
Він також нагадав, що зараз дуже важливим є те, щоб Україна найближчим часом підписала угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським Союзом (ЄС). «Це дасть можливість нам спільно вийти на ці (країн Євросоюзу, - ред.) ринки», - сказав Присяжнюк.
Раніше повідомлялося, що Національний банк України (НБУ) має намір ввести у золотовалютні резерви китайський юань. З цією метою регулятор домовився з центробанком Китаю про проведення свопів гривня/юань, щоб тримати в резервах до 30% українсько-китайського товарообігу ($2,5 млрд). !zn
Читайте також:
Китайці допоможуть Україні відновити видобуток бурого вугілля
Україна втрачає шанс "стати Китаєм для Європи", - думка
Держава буде стимулювати виробництво і споживання біопалива в Україні
Українську митницю звинуватили в упередженості: не раді китайцям і їхнім товарам