Китай запевняє у відсутності наміру вести "валютну війну"

Поділитися
Китай запевняє у відсутності наміру вести Минулого тижня деякі аналітики заявили, що Пекін послабив курс юаня з метою здешевити експорт © Xinhua
З допомогою ослаблення курсу юаня КНР прагне "оживити" слабку економіку.

Центральний банк Китаю попередив про подальшу волатильність юаня, але підкреслив, що у Пекіна немає наміру починати "валютну війну" за допомогою девальвації національної валюти, передає The Guardian.

Як сказав головний економіст ЦБ КНР Ма Цзюнь, уряд Китаю не має "ні намірів, ні необхідності вступати у валютні війни". Він додав, що Пекін планує втручатися в ситуацію з юанем тільки для боротьби з "надмірною" волатильністю.

Інвестори вважають, що з допомогою ослаблення курсу юаня КНР прагне виправити ситуацію. А минулого тижня деякі аналітики заявили, що Пекін послабив курс юаня з метою здешевити експорт.

Видання Frankfurter Allgemeine писало в четвер, 13 серпня, що девальвація юаня перешкодить відновленню європейської економіки. Шок від Азії може заглушити крихке відновлення європейської економіки. Начебто надійна німецька економіка виявилася теж в небезпеці. Залишається сподіватися, що девальвація в Пекіні, не стане початком глобальної конкурентної девальвації, в якій, як відомо, є тільки переможені, йдеться в статті.

Як писало видання The Telegraph, дії Пекіна стануть дефляційним шоком для світової економіки. Навряд чи Китай повинен бути зацікавленим у запуску дефляційного шоку. Але якщо КНР дійсно намагається девальвувати свою валюту задля торгового переваги, світ зіткнеться з вкрай небезпечною загрозою, йдеться в статті. Китайська девальвація буде експортуватися і переросте у валютну війну, а Захід не захищений від цього впливу.

ЦБ Китаю третій день поспіль знижує курс юаня, але "не бачить" підстав для подальшої девальвації. У вівторок Китай шокував міжнародний ринок різким зниженням обмінного курсу юаня до долара на 1,9% на тлі суперечливої макроекономічної статистики. В середу він опустив курс ще на 1,62%. Рішення регулятора призвело до ослаблення валют країн Азії по відношенню до долара, що підвищило вартість оціненої в доларах нафти для покупців з регіону. Після цього Китай пообіцяв більше не вдаватися до різких ослаблениям своєї валюти.

МВФ привітав рішення китайського регулятора, зазначивши, що реформа дозволить ринку відігравати більш вагому роль у визначенні обмінного курсу.

Напередодні, 12 серпня, британське видання The Financial Times писало, що девальвація юаня спричинить валютні війни. Всі валютні війни приречені на провал для їх учасників: коли країна знижує вартість своєї валюти, щоб стимулювати експорт, це неминуче викликає конкурентні девальвації зі сторони її торгових партнерів, йдеться в статті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі