Народний банк Китаю в понеділок послабив курс юаня до долара на 0,43%, йдеться в повідомленні регулятора 30 травня, встановивши середній обмінний курс на позначці 6,5784.
Це найнижчий курс китайської валюти з лютого 2011 року. Раніше 25 травня Народний банк Китаю вже послаблював курс юаня до долара до мінімальної з березня 2011 позначки - до 6,5693.
Китайська валюта досить довго трималася на стабільній позначці близько 8,3 юаня за долар, поки влітку 2005 року не почала зміцнюватися. З осені 2008 року юань близько року тримався на рівні 6,8, а у вересні 2009 року знову почав рости. Пік припав на січень 2014 року, коли за 1 долар давали близько 6 юанів.
У серпні минулого року Народний банк Китаю різко послабив курс юаня до долара, що потрясло світові фондові ринки. Пізніше китайський ЦБ направив зусилля на стабілізацію юаня. У перший тиждень 2016 року регулятор послабив позиції юаня до долара більш ніж на 1,5%. Це стало найбільшим зміною курсу юаня з серпня 2015 року.
Політика влади Китаю щодо обмінного курсу останнім часом здається загадковою, зазначає видання The Wall Strett Journal. Аналітики відзначають, що Китай навмисно збиває з пантелику інвесторів своєю політикою щодо своєї національної валюти.
Ряд експертів говорять, що ЦБ Китаю навмисно знецінює національну валюту для стимулювання експорту. Влада Китаю неодноразово відкидала ці звинувачення. Голова КНР Сі Цзіньпін на зустрічі з президентом США Бараком Обамою у Вашингтоні також висловився проти навмисної девальвації юаня для стимулювання експорту.