Китай обійшов США за темпами придбання активів за кордоном, заплативши рекордні $ 207 млрд

Поділитися
Китай обійшов США за темпами придбання активів за кордоном, заплативши рекордні $ 207 млрд © Военная политика
Китайські компанії почали свої закордонні вкладення з купівлі сировинних активів.

Китай придбав активів за кордоном на $ 207 млрд
Китай придбав активів за кордоном на $ 207 млрд

З початку 2016 року компанії з Китаю найбільше купили іноземних активів, витративши на придбання закордонних підприємств $ 207 млрд, тоді як компанії з США - на $ 179,1 млрд.

Китай - друга за величиною економіка в світі - вперше обійшов США за темпами придбання іноземних активів. Станом на середину жовтня 2016 року китайські компанії інвестували в зарубіжні компанії $ 206,6 млрд, що на 212% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Обсяг M&A-угод, укладених американськими компаніями за кордоном за аналогічний період склав $ 179,1 млрд, повідомляє Bloomberg з посиланням на власне дослідження.

Читайте також: Китай планує побудувати найбільший у світі космічний корабель для туристів

Серед найбільших угод за цей рік: поглинання швейцарської хімічної компанії Syngenta китайської державної хімічною компанією ChemChina за млрд. Ця угода стала найбільшою в історії купівлею іноземної активу китайською компанією. Також китайська Tencent Holdings купив фінського розробника мобільних ігор Supercell за $ 8,6 млрд, а 23 вересня було оголошено про купівлю китайської інвесткомпанією Oceanwide Holdings Group американської страхової компанії Genworth Financial за $ 2,7 млрд.

Найбільша кількість активів, придбаних китайськими інвесторами в 2016 році, знаходиться в Європі, на яку припадає майже половина зарубіжних поглинань Китаю в цьому році і обсяг угод M&A за участю китайських компаній перевищив $ 70 млрд, свідчать дані Bloomberg. Другим за популярністю регіоном стала Північна Америка, активи якої китайські інвестори в цьому році інвестували близько млрд. Також попитом користувалися активи в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, де сумарна вартість активів, придбаних китайськими компаніями, перевищила в цьому році млрд, передає RNS.

Як зазначає Bloomberg, китайські компанії почали свої закордонні вкладення з купівлі сировинних активів, необхідних для забезпечення роботи численних заводів у країні. По мірі зростання китайської економіки Пекін почав більше придивлятися до брендів і технологій, яких Китай потребує для стимулювання внутрішнього попиту, який, як розраховують китайські влади, стане новим локомотивом економічного зростання.

У цьому році китайські компанії найбільше скупили зарубіжних активів у сферах хімічної ($ 47,6 млрд) і автомобільної ($ 23,8 млрд) промисловості, а також у сфері охорони здоров'я ($ 22,7 млрд).

Тим часом, Китай затвердив новий п'ятирічний план економічного розвитку. Згідно з ним, завдяки дослідженням та інновацій економіка повинна розвивати нові рушійні сили. Також китайське керівництво сподівається на зростання сфери побутового обслуговування. Нагадаємо, що 2016 рік почався не дуже добре для Китаю. В січні індекси фондових бірж Шанхаю і Пекіна обвалилися на 7%, що, у свою чергу нашкодило біржам по всьому світі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі