Китай готовий відновити постачання нафти з США - ЗМІ

Поділитися
Китай готовий відновити постачання нафти з США - ЗМІ © comments.ua
Нові поставки американської нафти можуть стати рекордними для Китаю.

У планах китайської компанії Unipec до березня наступного року відновити поставки в Китай американської нафти після торгової угоди Дональда Трампа і Сі Цзіньпіна на засіданні "Великої двадцятки". Про це пише liga.net з посиланням на Reuters, який у свою чергу посилається на джерела.

Поки не відомі нові обсяги китайських закупівель американської нафти, проте, за інформацією джерела, цей обсяг може стати рекордним.

Наголошується, що попередня рекордна поставка американської нафти в Китай сталася в січні цього року. Тоді в КНР доставлялося близько 472 тис. барелів нафти в день, стверджує агентство.

До того як виникла торгова війна між Пекіном і Вашингтоном, Китай був найбільшим імпортером сировини з США. У середньому КНР закуповувала за 325 тис. барелів нафти в день.

Нагадаємо, китайські компанії перестали купувати американську нафту в середині 2018 року, після того як виник торговий спір між країнами.

Повідомлялося, що міністерство закордонних справ Китаю заявило про те, що президент Сі Цзіньпін і його американський колега Дональд Трамп після зустрічі в Аргентині доручили своїм економічним командам працювати над усуненням усіх торгових мит.

Трамп і Сі домовилися з 1 січня 2019 року залишити торгові мита на рівні 2018 року. Зростання мит заморожене на 90 днів.

Раніше Трамп висловив бажання закінчити торговельну війну з Китаєм. Він попросив головних секретарів кабінету написати потенційний договір, що означатиме перемир'я в торгових конфліктах.

Із 24 вересня США запровадили 10-відсоткові мита на китайські товари на суму в $ 200 мільярдів на рік і попередили, що тариф зросте до 25% із 1 січня 2019 року, якщо Пекін не піде на поступки. Одночасно нові мита на американські товари на суму $ 60 мільярдів почали діяти в Китаї. Раніше сторони запровадили взаємні мита на продукцію вартістю $ 50 мільярдів. Торгівельна війна почалася навесні, коли Вашингтон прийняв рішення підвищити мита на алюміній і сталь з низки країн, зокрема з Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі