Китай домовився з Туркменістаном про закупівлю 25 млрд куб. м газу на рік

Поділитися
Китай домовився з Туркменістаном про закупівлю 25 млрд куб. м газу на рік © Pete Souza, whitehouse.gov
Угода дозволяє Китаю, як основному світовому споживачу енергоресурсів, розширити свою присутність в цьому багатому на ресурси регіоні, а самому Туркменістану - послабити залежність від Росії.

Туркменський держконцерн "Туркменгаз" і китайська China National Petroleum Corp (CNPC) підписали контракт на постачання 25 млрд куб. м газу на рік, повідомляє Державне інформаційне агентство Туркменістану. У результаті загальний обсяг постачань до Китаю туркменського газу зросте до 65 млрд куб. м (на 62,5%).

Цього показника експорту природного газу до Китаю Туркменістан досягне до 2020 р., повідомляє Reuters з посиланням на туркменського чиновника на умовах анонімності у кулуарах переговорів.

Голова КНР Сі Цзіньпін, який почав центральноазійське турне з Ашхабада, і лідер Туркменстана Гурбанкули Бердимухамедов взяли участь у підписанні угоди.

"Ми підняли рівень наших відносин до стратегічного рівня, - сказав Цзіньпін, який підписав із Бердимухамедовим декларацію про стратегічне партнерство. - Співпраця у газовій сфері запланована довгострокова, що, безсумнівно, вказує на те, що наші стосунки побудовані на взаємній довірі".

Для забезпечення надійності постачань великих обсягів газу сторони домовилися побудувати четверту гілку газопроводу Туркменія-Китай через територію Узбекистану, Таджикистану і Киргизії і продовжити розробку родовища Галкиниш, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Цзіньпін і Бердимухамедов у середу дадуть символічний старт видобутку на гігантському родовищі природного газу "Галкиниш" ("Відродження") на сході Туркменістану. Саме "Галкиниш" забезпечить додаткові 25 млрд куб. м експорту газу до Китаю щорічно.

Запаси Галкиниша, за оцінкою аудиторської Gaffney, Cline & Associates, становлять від 13,1 до 21,2 трлн куб. м газу, що робить його другим найбільшим у світі родовищем газу після іншого туркменського родовища.

Туркменістан з населенням 5,5 млн осіб володіє четвертими у світі найбільшими запасами газу, поступаючись за цим показником лише Росії, Ірану і Катару.

Обсяги експорту газу до Китаю, згідно з офіційною туркменською статистикою, склав в 2012 році 20 млрд куб. м. У Китаю вже є контракти на збільшення обсягів постачань туркменського природного газу до 40 млрд куб. м в найближчі роки.

Експортні постачання туркменського газу до Росії за останні кілька років впали на 75% - до 10 млрд куб. м через млявий попит на паливо в Європі.

Туркменія, що також експортує невелику кількість газу в прикордонний з нею Іран, планує в цьому році отримати 76,9 млрд куб. м природного газу, з яких експортувати 43,9 млрд куб. м. В найближчі 20 років Ашхабад планує більш ніж потроїти видобуток газу.

Україна, у свою чергу, як відомо, розраховує відновити прямі постачання природного газу з Туркменістану до України і подальший його експорт до країн Європи.

Разом з тим, головною перешкодою цьому є відмова Росії пустити туркменський газ по "трубі", що пролягає на її території. Не в інтересах Москви, щоб Київ зіскочив із російської "газової голки". !zn

Читайте також:

Відновлення прямих постачань газу з Туркменістану малоймовірне

Янукович каже, що "перспектива" закачувати газ з Туркменістану через російську ГТС є

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі