У п'ятницю, 25 березня, російські ЗМІ розповсюджують повідомлення про низку торгових угод та поставок, що укладаються та здійснюються між Китаєм та Російською Федерацією.
Так російське інформагентство Интерфакс, з посиланням на Bloomberg, повідомляє про те, що китайські трейдери поставили російському "Русалу" дві пробні партії глинозему.
"Відносно невеликий обсяг пояснюється необхідністю перевірити, чи зіткнеться вантаж із будь-якими проблемами, викликаними збоями в логістиці чи санкціями. Якщо схема буде стійкою з погляду логістики, фінансів та юридичних наслідків, трейдери будуть готові до подальших поставок. За словами трейдерів, до відправлення готово ще 30 тисяч тонн", - йдеться в повідомленні.
Відповідне повідомлення справді з'явилося на сайті Bloomberg.
Водночас, російське інформагентство ТАСС, з посиланням на посла КНР у РФ Чжан Ханьхуея, робить уже практично пряму заяву про намір Китаю збільшити імпорт російського вугілля, морепродуктів та інших товарів із Росії.
Посол зазначив, що китайська сторона виступає проти санкцій щодо Росії.
"Деякі країни хочуть змусити Китай приєднатися до антиросійського альянсу. Але я ще раз підтверджую, що Китай займає незалежні позиції щодо цього", - цитує ТАСС.
Нагадаємо, минулого тижня Джо Байден і Сі Цзіньпін не змогли подолати свої розбіжності щодо війни в Україні. Водночас президент США попередив про "наслідки", якщо Пекін надасть військову допомогу Кремлю, а китайський лідер розкритикував "широкі та невибіркові санкції", запроваджені проти Росії Заходом.
Офіційні особи США не надали жодних додаткових подробиць щодо можливого покарання Китаю після телефонної розмови та не дали оцінки того, чи вирішив Сі вже підтримувати Росію.
Але Джен Псакі, прессекретар Білого дому, сказала, що у розпорядженні США є "низка інструментів", включаючи санкції, і що можлива відповідь Заходу, ймовірно, обговорюватиметься, коли Байден вирушить до Європи наступного тижня, щоб зустрітися з представниками НАТО, ЄС та лідерами G7.
"Подивимося... яке рішення Китай ухвалить найближчими днями та тижнями", — сказав журналістам високопосадовець адміністрації Байдена, додавши, що дзвінок між двома лідерами був спрямований на те, щоб Сі та Байден могли провести "пряму, відверту, докладну і дуже суттєву бесіду".
Китай був найважливішим прихильником Путіна як напередодні вторгнення, і у перші тижні конфлікту.
Раніше повідомлялося, що Росія попросила Китай надати військову техніку для підтримки агресії проти України.