Парламент Кіпру під час повторного голосування прийняв законопроекти, необхідні для отримання фінансової допомоги від країн єврозони, передає агентство Reuters.
Міністр фінансів країни Харріс Георгіадес терміново прибув до парламенту для консультацій з законодавцями. Після зустрічі голови Мінфіну з парламентаріями на повторному голосуванні обидва законопроекти було прийнято.
Як повідомляється, основною умовою для отримання зовнішньої допомоги Кіпром було прийняття двох законів, які забезпечують контроль над банками країни.
Європейський стабілізаційний механізм (ESM) у травні 2013 р. підтвердив інформацію про виділення Кіпру першого траншу фінансової допомоги загальним розміром 3 млрд євро. Всього Кіпр повинен отримати від міжнародних кредиторів 10 млрд євро. Основну частину допомоги в розмірі 9 млрд євро виділяє Євросоюз через ESM.
Потреби Кіпру у фінансуванні оцінюються у 23 млрд євро. Близько 5-7 млрд євро кіпрський уряд, за домовленістю з ЄС, має знайти самостійно. Без домовленості з кредиторами фінансова система острову зазнала б краху, після чого Кіпр став першою державою, що залишила європейський валютний блок.
Нагадаємо, що черговий транш допомоги острівній державі оцінюється в 1,5 млрд євро.
Перше голосування за документами провалилося. Голоси розділилися практично порівну, але більшість все ж залишилася за противниками прийняття законопроектів. Після позапланових переговорів міністра фінансів з представниками парламенту необхідні законопроекти було прийнято.
Як відомо, економічна ситуація на Кіпрі досить давно викликає побоювання, але справжня криза розгорілася навесні 2013 року. Банки Кіпру закрилися на кілька днів, у підсумку вкладникам у примусовому порядку було запропоновано обміняти свої гроші на акції фінансових інститутів. !zn
Читайте також:
Порятунок банків Греції, Кіпру та Іспанії обійшовся європейцям у 90 мільярдів євро