"Кинутий" Укрзалізницею американський інвестор не здається – попереду апеляція

Поділитися
VRGP захищатиме своє право на придбання проблемних комерційних кредитів.

На минулому тижні, 7 жовтня, інвестфонд VR Global Partners, L.P. (VRGP) подав касаційну скаргу на нещодавнє рішення Північного апеляційного госпсуду, яким було скасоване попереднє рішення госпсуду м. Києва, яке підтвердило законність договору, за яким VRGP придбав прострочені вимоги ПАТ «Промінвестбанк» до Укрзалізниці. Про це повідомляє прес-служба інвестфонду.

«У своїй касаційній скарзі VRGP захищає своє право на придбання проблемних комерційних кредитів відповідно до чітких положень Цивільного кодексу України, а також прецеденту Великої Палати Верховного Суду. VRGP доводить неспроможність штучних конструкцій, використаних в постанові апеляційного суду, в тому числі нелогічної й необґрунтованої думки про те, що продаж кредитів може здійснюватися неплатоспроможними банками, але не може діючими банками», - йдеться у повідомленні.

У VRGP звернули увагу на державну політику, що може впливати на залишення в силі необґрунтованої постанови апеляційного суду. Зазначається, що таке рішення позбавить платоспроможні банки критично важливих засобів для управління своїми кредитними ризиками, що призведе до зниження ставок відшкодування українських банків за простроченими кредитами, посилення системного стресу та загального підриву сили капіталу та стійкості банківської системи.

«При тлумаченні справи відповідно до інтерпретації апеляційного суду Україна опиниться в суперечності з нормами банківських систем Європи, Азії та Америки, а також з політичними приписами таких інституцій, як ЄЦБ, МВФ і Банк міжнародних розрахунків, які виступають на підтримку існування потужного вторинного ринку непрацюючих кредитів, включно з активною участю інвестиційних фондів, як вирішального елементу інструментарію для управління проблемними активами в банківських системах. У світлі виняткової важливості цих питань VRGP просить передати справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду», - додали у повідомленні.

Як писало ZN.UA, ще 22 квітня 2021 року Верховний суд виніс рішення за чотирма справами, що стосуються боргів «Укрзалізниці». Усі чотири не на користь компанії. Згаданий арешт рахунків — це виконання лише одного із цих чотирьох рішень, яке передбачає повернення кредитору 13,7 млн дол. і 99,7 млн грн. Тобто далі буде... 

Детально про ситуацію щодо боргів УЗ читайте у тексті Юлії Самаєвої , редакторки з економіки видання ZN.UA - "Переддефолтний стан УЗ". 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі