Кількість українських біженців зі статусом тимчасового захисту в Європі зросла до 4,2 мільйонів — ООН

Поділитися
Кількість українських біженців зі статусом тимчасового захисту в Європі зросла до 4,2 мільйонів — ООН © Ковальчук Віктор / УНІАН
Здебільшого українці їдуть до Польщі, Німеччини та Чехії.

Число біженців з України зареєстрованих для тимчасового захисту в Європі за даними на 30 вересня досягло 4 млн 183,84 тис. Про це повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), пише Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що темпи відтоку людей з України скоротилися.

"За місяць з 30 серпня зростання склало 214,3 тис. тоді як за попередні п'ять тижнів - близько 260 тис., ще п'ятьма тижнями раніше - близько 305 тис., а всього з кінця травня - близько 1,25 млн", - йдеться у повідомленні.

Згідно з підрахунками УВКБ ООН, найбільший приріст за останній місяць показали Польща (майже 56 тис.), Німеччина (близько 39 тис.), Чехія (близько 15 тис.), Великобританія, Румунія та Нідерланди (близько 11 тис.), проте у разі Нідерландів це зміна за два місяці.

Уточнюється, що найбільше біженців зі статусом тимчасового захисту у Польщі – 1 млн 409,14 тис. при тому, що в країну з України, за даними польської прикордонної служби, з початку війни прибуло 6,432 млн осіб, а у зворотному напрямку відбуло в Україну 4,466 млн.

Слідом йдуть Німеччина та Чехія, де кількість біженців, що зареєструвалися для тимчасового захисту, з України склала відповідно 709,15 тис. і 438,93 тис.

Італія, як і раніше, йде на четвертому місці за кількістю зареєстрованих біженців з України – 157,61 тис. (зростання на 3,6 тис.), а замикає п'ятірку Іспанія – 144,67 тис. (зростання на 5,7 тис.).

Загалом, за даними ООН на 27 вересня, з України з початку війни було зафіксовано 13,380 млн виїздів, тоді як в'їздів (без даних Угорщини, РФ та Білорусі та з 28 лютого) – 6,257 млн.

"З початку російського вторгнення майже третина українців були змушені залишити свої будинки. На сьогоднішній день це одна з найбільших криз переміщення людей у світі. В Україні близько 7 млн людей залишаються переміщеними в результаті війни", – зазначає УВКБООН.

УВКБ ООН зазначає, що на середину 2021 року у світі було лише 53,47 тис. українських біженців, які просили відповідний статус, з яких у Європі – 36,49 тис.

Українську діаспору у світі на середину 2020 року УВКБ ООН оцінювало у 6,1 млн, у тому числі в Європі – 5 млн.

Раніше повідомлялося, що на біженців з України в Німеччині насуваються ті ж проблеми, від яких постраждали сирійці. Ціни зростають, як й тривоги. І замість підвищення солідарності стали з'являтися ті, хто готовий звинувачувати біженців у «соціальному туризмі».

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі