Кількість скарг на інтернет-магазини зростає, продавці відповідальності не несуть - експерти

Поділитися
Кількість скарг на інтернет-магазини зростає, продавці відповідальності не несуть - експерти
В першому півріччі 2017 р. кількість скарг вже склала 539.

Про те, що кількість скарг на роботу інтернет-магазинів збільшилася на 15%, заявила в. о. заступника голови Держпроживслужби Лілія Стиренко під час круглого столу на тему: "Які інтернет-магазини порушують законодавство і правила торгівлі", який відбувся 19 вересня, в інформаційному агентстві "Українські Новини".

За її словами, за весь 2016 р. було подано 463 скарги на роботу інтернет-магазинів непродовольчих товарів, а в першому півріччі 2017 р. кількість скарг вже склала 539. При цьому тільки 1% скарг на роботу інтернет-магазинів змогли задовольнити.

На прес-конференції голова правління Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз "ТЕСТ" Валентин Безрукий озвучив результати моніторингу 20 найпопулярніших інтернет-магазинів на предмет виконання Постанови Кабінету Міністрів України №231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій" та Закону України "Про захист прав споживачів". У 20 інтернет-магазинах були придбані мобільні телефони, бюджетного цінового сегмента. 13 інтернет-магазинів з 20 порушили законодавство і не видали покупцю фіскальний чек.

За словами Валентина Безрукого, фіскальний чек, в першу чергу, є гарантією для самого покупця, який дає можливість повернути товар протягом передбачених законодавством 14 днів, а також отримати якісне гарантійне та пост-гарантійне обслуговування. Він зазначив, що варто звертати увагу і на те, хто вам продає товар. Так як часто продавцем виявляється не той інтернет-магазин, в якому ви робите замовлення. Рішенням відразу двох проблем - недотримання законодавства щодо захисту прав споживача і ухилення від сплати податків - може стати "кеш-бек". Про це на прес-конференції говорили експерти.

"Кеш-бек" дозволить споживачеві стати "контролюючим органом", а саме: перевірити виданий чек на спеціальному сайті, і якщо номер не зареєстрований і чек НЕ фіскальний, то продавець буде оштрафований, а покупець отримає повернення грошей в розмірі повної вартості покупки. Для реалізації даного механізму у Верховній Раді вже зареєстрований відповідний законопроект. Нагадаємо, що згідно з Постановою КМУ № 231 складна техніка, що підлягає гарантійному ремонту, з 8 травня 2017 року має продаватися тільки через касовий апарат з обов'язковою видачею фіскального чека.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі