Споживачі послуг "Київтеплоенерго" у грудні отримають платіжки за листопад, у яких з'являться кілька нових рядків із нарахування за абонентське обслуговування та функціонування систем опалення та гарячого водопостачання. Про це йдеться у повідомленні прес-служби компанії.
Зазначається, що плату за абонентське обслуговування передбачено Законом "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання".
Як уточнили в компанії: "Якщо раніше за обслуговування та заміну будинкових лічильників тепла та гарячої води жителі платили у вигляді внесків, то відтепер – це включено до плати за абонентське обслуговування ".
При цьому абонплата за тепло та гарячу воду вказуватиметься у платіжці окремими рядками та відображатиметься щомісяця. До абонплати включено витрати на обслуговування будинкових лічильників тепла, витрати, пов'язані з розподілом та адмініструванням послуг.
Для квартир у Києві максимальний розмір абонплати: 30,95 грн за послугу з постачання теплової енергії та 33,74 грн за послугу з постачання гарячої води.
Уточнюється, що для будинків, обладнаних приладами обліку, у платіжках клієнтів також відображатимуться такі складові споживання теплової енергії, як функціонування систем опалення та гарячого водопостачання. Їх відокремлюватимуть із загального обсягу теплової енергії, спожитої будинком відповідно до методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг №315 від 22.11.2018 року.
Також у платіжках чатини клієнтів з'явиться рядок із мінімальною часткою. Торкнеться це власників квартир з індивідуальними лічильниками, які несвоєчасно передають свідчення, або передають такі, що близькі або дорівнюють нулю. Новий рядок відображає мінімальну частку середнього споживання із загального обсягу спожитої теплової енергії.
У компанії нагадали, що тарифи в опалювальному сезоні 2021/2022 на опалення залишаються постійними. Вартість 1 Гкал тепла становить 1654,41 грн. (з ПДВ).
Повідомлялося, що 12 жовтня мер Києва Віталій Кличко підписав рішення Київради, згідно з яким тарифи на опалення та гарячу воду для населення у поточному опалювальному сезоні будуть не вищими за тарифи, які були на початку 2021 року. Цим самим рішенням збільшено на 2 млрд грн розмір статутного капіталу "Київтеплоенерго".
Нагадаємо, у Кабміні прогнозують подальше зростання в Україні цін на газ, гарячу воду, опалення та електроенергію протягом 2022-2024 років. Про це йдеться у консенсус-прогнозі, опублікованому Міністерством економіки України.