Київський суд заблокував продаж стадіону "Чорноморець"

Поділитися
Київський суд заблокував продаж стадіону Вікіпедія
Суддя наклав арешт на майно стадіону.

Суддя Шевченківського районного суду Києва Віталій Ціктіч заарештував одеський футбольний стадіон «Чорноморець», який належить неплатоспроможному «Імексбанку». У цьому рішенні він не врахував наявність закону, який забороняє заарештовувати майно банків, що знаходяться в процесі ліквідації, передає "Слідство.Інфо".

Як відзначають у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб, через це рішення вони не можуть завершити процес продажу стадіону, який в кінці травня пустили з молотка майже за 200 млн гривень. Суддя задовольнив клопотання прокурора про арешт «Чорноморця». Останній зазначив, що ця будівля була об'єктом протиправних дій в рамках кримінального провадження щодо заволодіння коштами «Імексбанку» протягом 2008-2014 років на суму понад 13 мільярдів гривень. Цю справу розслідує Головне слідче управління Служби безпеки України. Незаконність арешту майна «Імексбанку», в тому числі і стадіону «Чорноморець», раніше підтверджував також Київський апеляційний суд. Зокрема, в минулому році він скасував арешт на низку об'єктів нерухомості неплатоспроможного банку, посилаючись, як і суддя Ціктіч, на КПК і закон «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Про це йдеться в постанові Київського апеляційного суду під головуванням судді Валерія Лашевича від 10 червня 2019 року.

«Накладення арешту на майно, що належить на праві власності ВАТ «Імексбанк», який є неплатоспроможним і знаходиться в процесі ліквідації, яку здійснює Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, незаконне навіть з огляду на те, що воно визнано речовим доказом у кримінальному провадженні», - відзначають в Київському апеляційному суді.

Як відзначають у Фонді гарантування вкладів, на стадіон «Чорноморець» накладали арешт кілька разів, і Київський апеляційний суд неодноразово визнавав ці дії незаконними.

Також, за даними Фонду, 22 травня поточного року на відкритому аукціоні з двадцять першою спроби їм вдалося продати стадіон «Чорноморець». Покупцем стала американська компанія ALLRISE CAPITAL INC., яка заплатила майже 194 мільйони гривень.

У Фонді гарантування вкладів відзначають, що ці кошти надійшли на рахунок банку і повинні бути виплачені його кредиторам. Однак недавня постановапро арешт «Чорноморця», за їхніми словами, зробила «неможливим укладення договору купівлі-продажу».

«З огляду на обмежені терміни ліквідації банку, а також на ще більш обмежені терміни на укладення угоди купівлі-продажу, в результаті чергового необґрунтованого арешту на майно кредитори банку можуть втратити можливість задовольнити свої вимоги за рахунок надходжень від продажу», - стверджують у Фонді гарантування вкладів і додають, що оскаржуватимуть рішення про арешт в апеляції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі