Італія хотіла б відігравати провідну роль у відновленні України. Про це сказав посол Італії в Україні П'єр Франческо Дзадзо, пише "Інтерфакс-Україна". За словами дипломата, у 2025 році в Італії проходитиме конференція з відновлення України, нагадавши, що 2023 року в Римі вже була подібна конференція, в якій взяли участь 700 італійських компаній.
"Ми відкрили офіс Італійського агентства зі співробітництва в галузі розвитку (AICS) і хотіли б відігравати провідну роль у відновленні України. Ви, напевно, чули, що ми розпочали партнерство з Одесою. Зокрема, у сфері культурної спадщини ми прагнемо допомогти вам усунути збитки, нанесений в Одесі культурною спадщиною, зокрема Спасо-Преображенським кафедральним собором. Ми готові підготувати для нього майстер-плани, оскільки це саме та сфера, де ми маємо сильну експертизу", - сказав він.
Як зазначив дипломат, бізнес-клімат в Україні покращується, проте проблемою є затяжна війна.
"Крім того, важливим є те, що в минулому Україна вважалася небезпечним місцем для інвесторів через слабкість судової системи та корупцію. Ми бачимо, що бізнес-клімат покращується, але сьогодні справжньою проблемою є затяжна війна", — зазначив Дзадзо.
Однак він зазначив, що Італія "слабка" в обсязі інвестицій.
"Італія завжди мала дуже сильну комерційну присутність, але вона слабка з погляду обсягу інвестицій. На це є багато причин. В Італії, наприклад, є переважно малі та середні підприємства, і їм важко інвестувати. Ми не маємо економіки, заснованої на великому бізнесі", - пояснив він.
Дзадзо зазначив, що проблема для бізнесу – страхування від ризиків війни. Однак після її завершення італійські компанії відіграватимуть дуже важливу роль у майбутньому відновленні української економічної системи.
Раніше ми писали про те, що державний "Приватбанк" надає можливість нашим біженцям та мігрантам отримати карти в 11 країнах Європи. Починаючи з 1 квітня в Приват24 відкрито замовлення карток з міжнародною доставкою кур'єром Nova Post за будь-якою адресою в Польщі, Молдові, Литві, Німеччині, Чехії, Румунії, Естонії, Латвії, Італії, Словаччині та Угорщині.