Керівники центральних банків бачать перемогу і досягнення успіху в стримуванні інфляції — Financial Times

Поділитися
Нові дані дають політикам впевненість, що вони зможуть знизити ставки до літа.

Керівники провідних центральних банків Європи та США наблизилися до оголошення перемоги над найбільшим сплеском інфляції за покоління, завдяки новим даним, які дають політикам впевненість, що вони зможуть знизити ставки до літа, пише FT. Голова Федеральної резервної системи Джей Пауелл заявив у четвер, що центральний банк США «недалекий» від того, щоб почати знижувати вартість запозичень. Президент Європейського центрального банку Крістін Лагард сказала, що політики почали обговорювати відмову від обмежувальної позиції, відзначаючи хороший прогрес у досягненні цільової інфляції, навіть якщо її ще поки не досягли.

«Я вважаю, що вони дуже гармонійні, — сказав про Пауелл і Лагард Людовік Субран, головний економіст страхової компанії Allianz. — Зараз питання в тому, чи буде ФРС чекати зниження ставок до вересня».

П’ятничні дані США показали, що минулого місяця в економіці було створено 275 000 робочих місць, перевершивши прогнози, але значне зниження попередніх показників підкріпило очікування, що перше скорочення може відбутися до червня.

У єврозоні дані за четвертий квартал показали, що витрати на оплату праці за одиницю продукції та норма прибутку зростали повільніше, що зменшило побоювання, що компанії підвищують інфляцію, переносячи вищі витрати на робочу силу через агресивне зростання цін.

Ринки вже не розраховували на зниження процентних ставок у 2024 році, оскільки інфляція в Європі виявилася гіршою, ніж очікувалося. Але нещодавно ситуація змінилася. Більшість фахівців очікують на скорочення ставки якщо не в квітні, то в червні.

Раніше ми писали про те, що інфляція зберігається на високому рівні та залишається критичною проблемою в поточному економічному ландшафті, що тягне за собою підвищення заробітної плати, що впливає капітал власників бізнесів.

При цьому зростання економічних показників до рівня +5% ВВП у Китаї є радше політичними гаслами, хоч його керівництво й оголошує про плани свого розвитку у напрямку зеленої енергетики, штучного інтелекту і цифрових послуг. Проте на думку оглядачів видання Еconomist, ці плани є не більше, ніж химерними ідеями, які не вдасться реалізувати внаслідок суттєвих проблем в економіці країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі