Канада погодилася приєднатися до торговельної угоди, яку в серпні уклали між собою США і Мексика, і тим самим реформували Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (NAFTA).
Крайній термін для укладення угоди з Канадою закінчувався в неділю, і в разі зриву переговорів проти канадських товарів могли бути введені обмежувальні заходи.
Північноамериканська угода про вільну торгівлю тепер буде перейменовано в Угоду США-Мексика-Канада (USMCA). Вона вперше охопить сферу фінансових послуг, цифрової економіки.
Канада в останній момент погодилася обмежити заходи з підтримки молочної промисловості, що повинно дозволити збільшити поставки на канадський ринок американської продукції, пише The Wall Street Journal.
У свою чергу США відмовилися від вимоги вилучити з угоди статтю, яка дозволяла партнерам оскарження протекціоністських заходів США у сфері торгівлі.
Угоду з Мексикою, що укладена раніше, посилює також правила безмитного постачання автомашин у США. Зокрема, тепер 40-45% вузлів і деталей експортуються в США автомобілів повинні виготовлятися високооплачуваними робочими (з оплатою мінімум $ 16 на годину), що має знизити стимули для переведення виробництв з США.
Офіційно нову угоду USMCA має бути підписане 30 листопада.
Масштаби торгівлі США, Мексики і Канади перевищують $ 1 трлн на рік. Перегляд NAFTA або відмова від нього - це одна з передвиборчих обіцянок Трампа. На його думку, угода була невигідною США, він назвав її "одною з найгірших торговельних угод".
Раніше президент США Дональд Трамп пригрозив вивести США з угоди NAFTA, заявивши, що участь Канади у новій угоді не обов'язкова.
Угода про північноамериканську зону вільної торгівлі між Канадою, США і Мексикою було підписано в 1992 році, вона набула чинності в 1994 році. На вимогу Трампа в 2017 році сторони почали консультації про переукладання цієї домовленості на нових умовах. Минулого тижня у Вашингтоні проходили чергові консультації між Канадою і США, але вони не дали результату.