Колишній голова парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетнік знову подав у Верховну Раду законопроект про порядок погодження документації із землеустрою. Про це пише Володимир Чопенко у своїй статті для ZN.UA.
Як нагадує автор, цей законопроект був прийнятий у першому читанні попереднім складом Ради, але друге читання так і не пройшов. При цьому діючий комітет Ради передав його в сесійний зал для остаточного схвалення, "не помітивши, що законопроект рясніє не те що "кватирками", а "вікнами" і "дверима" для корупції та хабарництва".
Проект передає право остаточно погоджувати робочі проекти землеустрою Держземагентству, міністерствам і відомствам.
"Словом, за що не візьмись у земельній сфері, треба пертися до Києва, човником снувати між міністерствами та відомствами, погоджувати, утрясати. І не за просто так. У столичних клерків як? Ступив - плати! За кожен підпис - відповідний цінник", - зазначає автор.
На його думку, на практиці це буде виглядати наступним чином. "Наприклад, є кар'єр, у ньому - гравій. Так от, спершу проектну документацію треба погодити у Держкомземі. Але цього замало. Щоб розпочати безпосередні роботи у кар'єрі, треба заручитися ще й "добром" у Міністерстві екології", - пише Чопенко.
"Або ви намірилися виплекати сад. Для того, щоб розробити проект, потрібно провести зйомку місцевості, ґрунтові дослідження, розбити земельну ділянку на квартали і підібрати породи фруктових дерев. Власне, усе це можна зробити на місці. Достатньо лишень підпису та печатки сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт, і внесення державним кадастровим реєстратором відповідної інформації до Державного земельного кадастру", - зазначає автор.
Однак автор законопроекту настійно відсилає вас до столиці, у Держземагентство: "Робочі проекти землеустрою щодо охорони земель підлягаютьобов'язковому погодженню центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельного користування". "Та навіть за радянських часів проекти колгоспів ніколи не погоджували із Міністерством сільського господарства!" - резюмує автор.
Докладніше читайте у матеріалі Володимира Чопенка "Корупційні координати землеустрою".