Фонд державного майна 30 листопада на аукціоні продав єдиний майновий комплекс державного підприємства "Калуська теплоелектроцентраль - нова" за 801 млн грн. Про успішні результати торгів свідчать дані ProZorro.Sale.
Стартова ціна об'єкту складала 230,16 млн грн (без ПДВ).
В аукціоні взяли участь сім компаній.
Переможцем аукціону з продажу єдиного майнового комплексу держпідприємства "Калуська теплоелектроцентраль - Нова" стало ТОВ "Костанза", яке запропонувало 801 млн грн.
Переможець торгів отримає у власність головний корпус, бункер вугілля, ацетилокисневу генераторну, електромережу, залізничну колію та інше майно держпідприємства.
Водночас покупець майнового комплексу буде зобов’язаний, зокрема:
- зберегти основний вид діяльності підприємства щонайменше протягом 5 років;
- погасити борги із заробітної плати та перед бюджетом;
- погасити прострочену кредиторську заборгованість підприємства;
- не допустити звільнення працівників з ініціативи власника чи уповноваженого ним органу щонайменше протягом 6 місяців.
Згідно з даними Youcontrol, ТОВ "Костанза" спеціалізується на посередницькій діяльності з торгівлі товарами широкого асортименту та неспеціалізованій оптовій торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.
Власниками компанії є Алабаш Сергій Ісидорович, який зареєстрований в селищі міського типу Ялта Донецької області, та Похила Лариса Степанівна, яка зареєстрована в м. Одеса.
У якості пов'язаної з бенефіціарними власниками особи Youcontrol вказує Глотова Вячеслава Олександровича - заступника начальника відділу супроводження договорів оренди Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях.
Калуська теплоелектроцентраль - фактично єдиний об’єкт генерації у Бурштинському острові/на Західній Україні, який не належить компанії ДТЕК.
Калуська ТЕЦ, проектна електрична потужність якої становить 200 МВт, постачає електроенергію до енергоринку України. Крім цього, станція входить в "Бурштинський енергоострів", який синхронізований з об’єднаною енергосистемою Європи.
Нагадаємо, у травні поточного року Уряд затвердив статут державного підприємства "Калуська теплоелектроцентраль - нова", згідно з яким управління єдиним майновим комплексом підприємства здійснював Кабінет міністрів.
Цьому передували неодноразові спроби приватизувати ТЕЦ. Так, у 2018 році міністр енергетики Ігор Насалик вирішив реконструювати Калуську ТЕЦ за 1,4 мільярда, як він заявив - перед приватизацією об'єкта.
Ігор Насалик у 2006-2014 роках був мером Калуша.
У травні 2019 року Кабінет Міністрів під керівництвом Гройсмана, вже після своєї відставки, ухвалив розпорядження від 22.05.2019 № 359-р "Про передачу цілісного майнового комплексу державного підприємства "Калуська теплоелектроцентраль-нова" у власність територіальної громади м. Калуша".
За кілька днів після цього Насалик заявив, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості має відмовитися від функцій з управління держпідприємствами. За його словами, це унеможливить будь-які корупційні ризики.
У серпні 2019 року міністр енергетики Ігор Насалик підписав наказ про передачу у власність територіальної громади м. Калуша підприємства "Калуська теплоелектроцентраль - нова".
Але в жовтні 2019 року Кабмін визнає таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів від 22.05.2019 № 359. у результаті прийняття зазначеного рішення Калуська теплоелектроцентраль залишилася у державній власності.