За його словами, це питання було знято з порядку денного урядового засідання 9 лютого.
Міністр фінансів Федір Ярошенко, у свою чергу, уточнив, що сторони продовжують погоджувати проект мирової угоди.
Як повідомлялося, Vanco International, 100%-ва дочірня компанія Vanco Energy Company (США), у квітні 2006 року була визнана переможцем конкурсу на право укладання угоди про розподіл продукції (УРП), видобуток якої буде вестися на шельфі Чорного моря в межах Прикерченської нафтогазоносної ділянки. У жовтні 2007 року Vanco Int. перепоступилася правами та обов'язками за УРП компанії Vanco Prykerchenska, створеній у серпні 2007 року.
Міністерство охорони навколишнього природного середовища у грудні 2007 року видало Vanco Prykerchenska ліцензію на геологічне вивчення, дослідно-промисловий і промисловий видобуток нафти, газу і газоконденсату в межах Прикерченської ділянки.
Пізніше Мінприроди виявило кілька порушень законодавства України, допущених у ході конкурсу на право укладання УРП, у процесі видачі Vanco Prykerchenska ліцензії, а також факти порушення Vanco International деяких положень УРП.
У квітні-травні 2008 року уряд анулював ліцензію Vanco Prykerchenska і вийшов з УРП. Vanсo звернулася до міжнародного арбітражу, одночасно продовжуючи робити уряду України пропозиції щодо відновлення співпраці у рамках УРП.
У липні 2010 року Vanco повідомила про початок переговорного процесу з метою підписання мирової угоди і призупинення арбітражного процесу у Стокгольмському арбітражному суді.
На початку лютого 2011 року перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв повідомив про готовність уряду підписати мирову угоду з Vanco Prykerchenska в лютому.
За його словами, мирова угода не передбачає застосування штрафних санкцій до держави за її вихід з УРП з Vanco щодо розробки Прикерченської нафтогазоносної ділянки шельфу Чорного моря.
Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco International, DTEK Holdings Limited українського бізнесмена Ріната Ахметова, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького, а також компанія Integrum Technologies Limited.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»