Уряд повернувся до ідеї приватизації обленерго, розблокувавши в суді власне рішення про передачу акцій 15 обленерго Фонду держмайна. Вже у травні наступного року планується провести конкурси з їхнього продажу. Про це сьогодні, 16 листопада, пише «Коммерсант-Украина» у своїй статті «Кабмин повернулся другим током».Уряд повернувся до ідеї приватизації обленерго, розблокувавши в суді власне рішення про передачу акцій 15 обленерго Фонду держмайна. Вже у травні наступного року планується провести конкурси з їхнього продажу. Про це сьогодні, 16 листопада, пише «Коммерсант-Украина» у своїй статті «Кабмин повернулся другим током».4 листопада по позовом уряду і Фонду держмайна (ФДМ) Київський апеляційний адміністративний суд відновив дію розпорядження Кабміну про передачу держпакетів акцій 15 енергокомпаній зі статутного фонду НАК «Енергетична компанія України» в управління ФДМ. Це розпорядження було оскаржено в суді 2 червня за позовом Генпрокуратури. Але, як зазначається у матеріалах справи, розміщених вчора в реєстрі судових рішень, адмінсуд виніс рішення з порушенням норм матеріального права.
Тепер за розпорядженням Кабінету міністрів Мінпаливенерго має передати ФДМ 60% +1 акцію Вінницького, Волинського, Закарпатського, Хмельницького, Миколаївського, Чернівецького, Донецького, Харківського обленерго, «Крименерго» і «Дніпроенерго», 60,25% «Запоріжжяобленерго», 60,06 % «Луганськобленерго», 51% «Тернопільобленерго», 50% +1 акцію «Київенерго» і 46% «Черкасиобленерго».
Затримки з приватизацією компаній у Мінпаливенерго досі пояснювали необхідністю проведення реформи енергетичного ринку, до завершення якої продавати акції невигідно. Група з реформування енергетики, яка створена в комітеті з реформ при Президентові, готує відповідні пропозиції. Щоправда, в Україні пройшли експериментальні аукціони з продажу електроенергії, але поки реалізовувалися лише невеликі обсяги. Велику частину електроенергії, як і раніше продає держпідприємство «Енергоринок». «Потрібно почекати кілька років, закінчити реформу, лібералізувати тарифи на послуги обленерго, а потім продавати їх», - зазначало високопоставлене джерело в Мінпаливенерго.
За словами співрозмовника в міністерстві, акції планується передати на баланс ФДМ вже до початку березня, а аукціон з їхнього продажу провести наприкінці квітня-початку травня. «Нам потрібно в наступному році продати ті активи, за які можна виручити кошти. На ці компанії є чотири-п'ять потенційних покупців, і тому ми очікуємо, що приватизація пройде успішно», - заявив співрозмовник видання. Назвати претендентів у міністерстві відмовилися.
Загальна вартість активів, які передаються для приватизації, становить не більше 2 мільярдів доларів, вважають у компанії «Укренергоконсалтинг» (керує п'ятьма обленерго підприємців Григорія та Ігоря Суркісів). «Якби продаж здійснювався після реформи ринку, сума була б у 1,5-2 рази більшою», - зазначають там.
Як повідомлялося, на початку листопада уряд України переглянув критерії віднесення об'єктів державної власності до тих, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, фактично виключивши з них теплові енергогенеруючі та обласні енергопостачальні (обленерго) компанії, полегшивши тим самим їхню приватизацію.