Кабмін дозволив Фірташу легалізувати свій газ в Україні

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Кабмін скасував монопольне право Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз Україна" на розмитнення природного газу, який надходить в українську газотранспортну систему для задоволення потреб внутрішніх споживачів.

Відповідне рішення закріплене урядовою постановою № 343 від 4 квітня 2011 року.
Даним документом виключається другий абзац в постанові № 163 від 5 березня 2008 року, яким Держмитслужбі дозволялося розмитнювати природний газ, який надходить у газотранспортну систему України для задоволення потреб внутрішніх споживачів, виключно НАК "Нафтогаз Україна".
Таким чином бізнесмен Дмитро Фіратш отримав можливість "легалізувати" природний газ, ввезений в Україну підконтрольно. йому компанією "УкрГаз-Енерго", і надалі продавати цей газ фактично самому собі, а, зокрема, хімічним підприємствам, що належать йому.
Адже, як писало ZN.UA, експерти ринку запевняють, що тепер «УкрГаз-Енерго» практично все ліцензійне право газопостачань використовує для забезпечення газом хімічних підприємств, підконтрольних Д. Фірташу.
Нагадаємо, що одним з найбільш одіозних останнім часом рішень Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) стала видача компанії «Укргаз-Енерго» п'ятирічної ліцензії на постачання 4,8 млрд. кубометрів природного газу і метану вугільних пластів за нерегульованим тарифом.
А ще в 2010 році уряд дозволив хімічним підприємствам розмитнювати газ при його імпорті в Україну.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі