Кабмін змінив порядок держреєстрації й зняття з обліку автомобілів, що належали боржникам

Поділитися
Кабмін змінив порядок держреєстрації й зняття з обліку автомобілів, що належали боржникам © Соцмережі
Зміни до чинного законодавства ініціював Мін'юст, оскільки на практиці сервісні центри МВС відмовляли у перереєстрації автомобілів, що були конфісковані у боржників або продані для погашення боргу.

Кабінет міністрів вніс зміни до порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, що належали боржникам і були продані як конфісковані або в рамках процедури погашення боргу. Постанову "Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" було ухвалено на засіданні Уряду 19 січня.

Постановою дозволено перереєстрацію транспортного засобу, відомості про власника якого містяться в Єдиному реєстрі боржників, у разі якщо автомобіль:

  • був куплений на аукціоні Державної виконавчої служби з продажу конфіскованого майна;
  • автомобіль був отриманий в рахунок погашення боргу;
  • автомобіль був проданий банком для забезпечення вимог кредиторів.

Крім того, у разі, якщо автомобіль був переданий безоплатно, в рамках процедури безоплатної передачі конфіскованого майна, документ про це також підтверджує правомірність придбання транспортного засобу і є підставою для реєстрації авто.

Зміни до чинного законодавства ініціювало Міністерство юстиції, оскільки на практиці сервісні центри МВС відмовляли у перереєстрації автомобілів, що знаходилися в банківській заставі, були продані в рамках забезпечення вимог кредиторів або власник авто знаходився в Реєстрі боржників.

Нагадаємо, якщо транспортні засоби не вдалося реалізувати у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження", державний виконавець вносить на пропозицію щодо безоплатної передачі цього майна. Такий порядок діє ще з 2002 року.

Передане безоплатно майно, може бути відчужене виключно за умови сплати мита та інших податків і зборів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі