Кабмін затвердив основні напрями діяльності "Нафтогазу" до кінця року

Поділитися
Кабмін затвердив основні напрями діяльності © Андрій Товстиженко, DT.UA
Уряд схвалив зміни.

Кабінет міністрів схвалив основні напрямки діяльності НАК "Нафтогаз України" на 2021 рік додатково до раніше затвердженого на довгострокову перспективу. Постанова від 27 вересня №1011 оприлюднено на сайті Кабміну.

Основними напрямками стали: 

  1. Створення балансуючих груп для постачальників природного газу населенню, учасники яких зможуть придбати газ у компанії в обсягах, достатніх для потреб населення, на рівних умовах та за фіксованою ціною на період до 1 травня 2022 року.
  2. Постачання газу операторам газорозподільних мереж (ГРС, облгази) для покриття виробничо-технологічних втрат відповідно до умов встановлення тарифів на розподіл газу.
  3. Сприяння переходу на нову модель розрахунків населення за природний газ, коли кожного місяця споживач платить 1/12 від очікуваної річної вартості спожитого газу, розрахованої відповідно до профілю споживання.
  4. Приведення умов розрахунків у договорах на поставку природного газу теплогенеруючим підприємствам і операторам ГРС, а також у договорах на реалізацію газу населенню відповідно до умов розрахунків побутових споживачів.
  5. Укладення енергосервісних договорів зі споживачами, які фінансуються з державного і місцевих бюджетів та отримують послуги з централізованого постачання теплоенергії, що дозволить таким споживачам не збільшувати витрати на неї завдяки здійсненню заходів з енергоефективності.

Раніше Нафтогаз заявив, що у НАКу закінчилися гроші, компанія зазнає збитків. З відповідним листом НАК звернувся в Кібмін. Але Шмигаль прокоментував відсутність грошей в Нафтогазі. Мовляв, для поточної деятеьності гроші є.

Нагадуємо, що зміна керівника НАКу подавалася під соусом погіршення фінансових показників, але реальною причиною, про що першим написало ZN.UA, було бажання офісу президента відняти у Нафтогазу зарезервовані 50 млрд грн, перенаправивши їх на "Велике будівництво". Подальше і ще більше погіршення фінансового стану компанії було неминучим наслідком ручного втручання офісу президента в роботу НАКу.

За даними ZN.UA, запаси газу можуть бути недостатніми для проходження опалювального сезону. Про це в своєму матеріалі ще в червні писав Ігор Маскалевич. Детальніше про ситуацію з газом в ПСГ України читайте в матеріалі "Безгазова зима".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі