Кабінет міністрів змінив механізм формування ціни на газ для побутових споживачів і теплокомуненерго. Метою прийнятого в середу, 5 червня, рішення в уряді назвали максимальне зниження вартості газу для населення, передає "Інтерфакс-Україна".
Своєю постановою Кабмін зобов'язав НАК "Нафтогаз України" для формування вартості газу для населення використовувати мінімальне з чотирьох запропонованих значень.
Перше значення: середня вартість імпортного ресурсу після його митного оформлення за підсумками попереднього місяця.
Друге значення: середньозважена ціна місячного ресурсу природного газу для газового місяця продажу/поставки за підсумками електронних біржових торгів на Українській енергетичній біржі до початку цього газового місяця.
Третє значення: середня арифметична ціна продажу "Нафтогазом" газу промисловим споживачам на умовах передоплати, що діяла в попередньому газовому місяці.
Четверте значення: ціна, розрахована за раніше затвердженою формулою вартості газу за ПСО.
У свою чергу, в "Нафтогазі" нагадали, що завдяки зниженню вартості імпортного газу вже знизили його ціну для домогосподарств. У липні роздрібна ціна складатимее від 7600 до 8200 гривень за тисячу кубометрів.
Нагадаємо, 3 квітня Кабмін доручив"Нафтогазу" продавати газ для потреб населення дешевше ціни на газ, яку встановлено для відпустки по спецзобов'язанням (PSO) – 8,55 грн/куб. м. В НАК заявили, що знизили ціну до 8,38 грн за куб м, тобто на 17 копійок.
Однак 16 квітня НАК "Нафтогаз України" заявив, що не зможе виконати постанову Кабінету міністрів про зниження ціни на газ для населення, оскільки має право продавати газ в тому числі і за ціною вищою від ринкової.
Тому 8 травня Кабмін усунув правові колізії між нормами двох постанов (№867 від 2018 року і №293 від березня 2019 року) про формування цін на газ для побутових споживачів і теплокомуненерго.
Детальніше про непорозуміння щодо ціни на газ між Кабмином і НАК читайте в матеріалі Івана Гонти "Власність, ринок і ціна газу".