"Кабінет міністрів схвалив Основні напрямки бюджетної політики на 2018-2020 роки (Бюджетну резолюцію), яку розробив Мінфін спільно з Уряд, експертами, профспілковими організаціями, Асоціація міст України, а також міжнародними партнерами. Вперше за всю історію бюджетування в Україні буде запроваджено середньострокове бюджетне планування", - зазначається у повідомленні.
При цьому закладено показники зростання економіки у 3%, 4% і 5% на наступні три роки.
"Ми вирішили змінити сам підхід, перейти на середньострокове бюджетне планування. Це означає, що план буде як мінімум на три роки - 2018, 2019 і 2020 роки, де ми чітко визначаємо, які економічні показники у нас на три роки, які будуть бюджети і які у нас є пріоритети в країні. Ми закладаємо послідовне зростання економіки - 2%, 3%, 4%, 5%", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман, представляючи постанову.
Що це дає?
- Послідовна та передбачувана бюджетна політика, яка дозволить забезпечити фінансову стабільність.
- Прогнозованість та ефективність бюджетних видатків, що спрямоване на підвищення якості державних послуг.
- Посилення бюджетної дисципліни і встановлення чітких правил гри, яких будуть дотримуватись всі учасники бюджетного процесу.
- Контроль та ефективне управління державним боргом.
- Можливість забезпечення необхідних видатків для реалізації Середньострокового плану дій Уряду до 2020 року.
Проект Бюджетної резолюції буде направлений на розгляд Верховної Ради.
Нагадаємо, уряд пропонує Верховній Раді в законопроекті "Про засади бюджетної політики на 2018-2020 роки" закріпити таргетування дефіциту державного бюджету до 2% ВВП і зниження рівня державного боргу до 55% ВВП в 2020 році.
Повідомлялось, що замість двигуна економіки Бюджетна резолюція в Україні продовжує залишатися відпискою.