Кабмін запропонував законопроєкт, який дозволить підвищити прожитковий мінімум українців

Поділитися
Кабмін запропонував законопроєкт, який дозволить підвищити прожитковий мінімум українців Закон дозволить підвищити прожитковий мінімум до 4200 грн в місяць © Урядовий портал
Законопроєкт дозволить підвищити прожитковий мінімум, за попередніми розрахунками, до 4200 гривень на місяць.

Кабінет міністрів України запропонував Верховній Раді законопроєкт, який в подальшому дозволить підвищити прожитковий мінімум українців, повідомляє прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"Уряд схвалив законопроєкт, який дозволить в подальшому підвищити прожитковий мінімум, за попередніми розрахунками, до 4200 грн в місяць", - заявив міністр в Telegram.

За його словами, законопроєкт про внесення змін в Бюджетний кодекс дозволить підвищити доходи найменш забезпечених громадян без автоматичного збільшення ставок державного мита, платежів, штрафів та інших фінансових показників.

"Це - важливий крок боротьби з бідністю в Україні", - підкреслив він.

Наголошується, що законопроєкт пропонує доповнити положення Бюджетного кодексу нормою про зміну підходів до визначення мінімального посадового окладу, який застосовується як розрахункова величина при визначенні окладів для працівників бюджетної сфери, працівників органів прокуратури та судів та військовослужбовців.

Раніше повідомлялося, що з 1 грудня в Україні зросли прожитковий мінімум, мінімальна пенсія та соціальні виплати.

З 1 грудня розмір мінімальної пенсії становитиме 1638 гривні (зросла на 74 грн). Після підвищення прожиткового мінімуму пенсії перерахують 11 мільйонам пенсіонерів.

Нагадаємо, Кабінет міністрів планує з 1 січня 2020 року збільшити прожитковий мінімум на 162 грн – до 2027 грн. При цьому в Кабміні вважають, що "повинні здійснити рішучі кроки" щодо наближення розміру прожиткового мінімуму до 4251 грн.

Тим часом у Міністерстві соціальної політики хочуть скасувати прив'язку показника прожиткового мінімуму до зарплат, штрафів та інших виплат, оскільки до цього показника прив'язані понад 150 різноманітних виплат, однак він "перестав бути чинником, яким вимірюється бідність".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі